Zuzanka Žužu Farkasová
27.11.14,07:21
Dobry den, chcela by som sa opytat ako to je ak moj partner pracuje od marca/2014 v Karvinej v bani - to je Ceska republika - ceský zamestnavatel.. od 01-03/2014 pracoval na dohodu tu na SVK. Zaujímalo by ma či vlastne daňove priznanie podáva jeho zamestnávatel v CR, alebo ci to podáva partner tu na SVK. Dalej by som chcela vediet ako to je s danovym bonusom - mame spolu jedno dieta - ak by to podaval v CR, tak moze poziadat o danovy bonus ? alebo to mu da zamestnavatel papiere a musi to podať tu na Slovensku? dakujem vam za odpovede. Zuzka
ivka70
27.11.14,06:42
Danove priznanie podava clovek, nie zamestnavatel.
Zamestnavatel robi max. rocne zuctovanie dani, ak ho o to zamestnanec poziada.
To ale nie je mozne, ak ma zamestnaec prijmy z viacerych krajin.
V takom pripade si musi danove priznanie urobit sam, priznat celosvetove prijmy - Priklada potvrdenie od vsetkych zamestnavatelov.

To, kde je danovym rezidentom a kde teda podava DP, si uz musi posudit danovnik.
Zuzanka Žužu Farkasová
27.11.14,07:08
Dakujem. takze vlastne v praxi - partner si bude pytat po novom roku potvrdenie z firmy kde pracuje pre danove priznanie. potom si bude pytat potvrdenie od zamestnavatela tu na SVK - kde pracoval na dohodu a potom to vsetko uvedie do danoveho priznania a odnesie na danovy urad. moze si teda poziadat aj o danovy bonus na dcerku?