zuzkaga
27.11.14,10:09
Chcela by som sa spýtať ako správne ukončiť pracovný pomer so zamestnancom, ktorý bol zvolený za starostu. Čítala som, že sme povinný ho uvolniť (neviem ako to vtedy riešiť so sociálkou a zdravotnou poisťovňou), Ale je dosť pravdepodobné, že zamestnávateľ aj tak ukončí podnikanie počas jeho funkcie starostu. Takže môže si dať zamestnanec výpoveď a ukončíme tak pracovný pomer? Bude to v poriadku? Ďakujem veľmi pekne.
ivka70
27.11.14,09:16
Ziadne ukoncenie PP sa nekona:
http://www.porada.sk/t254137-ukoncenie-pracovneho-pomeru.html

Ak da zamestnanec sam vypoved, tak PP skonci po skonceni vypovednej doby, v tom mu nemozete branit, ale nemusi to robit.
veronikasad
27.11.14,09:22
Tiež som sa nad tým pozastavila, nakoniec som si to vysvetlila tak, že firma v ktorej bol starosta zamestnaný predtým ako ho zvolili za starostu sa chystá ukončiť podnikanie ...
zuzkaga
27.11.14,09:53
Ďakujem, ale keby sme ho len uvolnili na vykonávanie funkcie starostu a po čase by zamestnávateľ ukončil podnikanie potom mu dáme výpoveď. A musel by mu vyplatiť odstupné??

Keby sa ale dohodli na ukončení pracovného pomeru k dátumu napr. 31.12. (teda žeby zamestnanec si dal výpoveď) tak je to v poriadku, že??
avalik
27.11.14,10:55
Každá strana má možnosť dať výpoveď alebo iniciovať dohodu o skončení PP.
To že sa stal zamestnanec starostom nie je dôvod na skončenie PP.
Ak zamestnávateľ chce dať zamestnancovi výpoveď, nech postupuje podľa zákona.