rada
29.04.06,09:52
Dnes som si pustila počítač a na lište sa mi objavila žltá ikonka v strede s výkričníkom. Tá sa mi zjavuje vždy keď som požiadaná o "install updates". Kliknem na "express install", updates sa nainštaluje, reštartuje sa PC a je všetko OK. Dnes však keď som klikla na "install updates" tak sa mi zjavila v AJ dlhosiahla zmluva resp. podmienky a v prípade, že ich nebudem akceptovať tak si "updates" nemôžem nainštalovať. Toľko som asi porozumela. Keďže nerozumiem dobre tým 13 podmienkam bojím sa stlačiť "accept", aby sa nestalo niečo čo by som mohla oľutovať. Mám Windows XP. Máte s tým niekto skúsenosti a viete mi aj bez prečítania všetkých podmienok povedať či môzem stlačiť "I accept" alebo " I decline" ?
Ďakujem.:mee: :mee: :mee:
Manual
29.04.06,08:03
Dnes som si pustila počítač a na lište sa mi objavila žltá ikonka v strede s výkričníkom. Tá sa mi zjavuje vždy keď som požiadaná o "install updates". Kliknem na "express install", updates sa nainštaluje, reštartuje sa PC a je všetko OK. Dnes však keď som klikla na "install updates" tak sa mi zjavila v AJ dlhosiahla zmluva resp. podmienky a v prípade, že ich nebudem akceptovať tak si "updates" nemôžem nainštalovať. Toľko som asi porozumela. Keďže nerozumiem dobre tým 13 podmienkam bojím sa stlačiť "accept", aby sa nestalo niečo čo by som mohla oľutovať. Mám Windows XP. Máte s tým niekto skúsenosti a viete mi aj bez prečítania všetkých podmienok povedať či môzem stlačiť "I accept" alebo " I decline" ?
Ďakujem.:mee: :mee: :mee:
Neviem čo to znamená u teba, ale ja som mal problém tiež a bolo by dobré aby si sa ho vyvarovala. Pri update W XP raz za týždeň tam dal Mikrosoft vadný súbor, ktorý keď sa nainštaloval, tak blokoval otváranie priečinkov v exceli a worde. Túto podporu windovsu využiva aj program Olymp a tak som žiadne mzdy nemohol zálohovať.
ten súbor od Mikrosoftu má názov KB 908351, preto nedávaj nikdy expresný update, ale tú druhú možnosť, kde si vybereš čo chceš. A ak by tam bol takýto súbor, tak ten neber, lebo môžeš dopadnúť ako ja a potom sa hladal problém celú sobotu.
Pekný deň...:)
rada
29.04.06,08:22
Takže skúsim stlačiť to druhé, čo u mňa je "custom install" a mám si vybrať hocičo okrem spomínaný KB.... ? Ako som písala môj problém je, že ovládam akurát hovorovú AJ čo mi pri tomto nestačí a tiež PC ovládam na užívateľskej úrovni pre bežnú potrebu a akonáhle sa mi tam niečo objaví je to pre mňa španielska dedina. Tak ako v tomto prípade. A potom sa bojím či môžem alebo nemôžem niečo stlačiť.
To čo mi ponúkajú je : Read the following EULA (1 of 1)
KB 905474
Vďaka za odpoveď.
Manual
29.04.06,08:39
Takže skúsim stlačiť to druhé, čo u mňa je "custom install" a mám si vybrať hocičo okrem spomínaný KB.... ? Ako som písala môj problém je, že ovládam akurát hovorovú AJ čo mi pri tomto nestačí a tiež PC ovládam na užívateľskej úrovni pre bežnú potrebu a akonáhle sa mi tam niečo objaví je to pre mňa španielska dedina. Tak ako v tomto prípade. A potom sa bojím či môžem alebo nemôžem niečo stlačiť.
To čo mi ponúkajú je : Read the following EULA (1 of 1)
KB 905474
Vďaka za odpoveď.
Ja nie som tiež "angličan" ale v súvislosti s týmto som Ťa len chcel upozorniť aby si nemala podobný problém ako ja. Snáď sa niekto znalý tejto problematky ozve
Pekný deň...:)
rada
29.04.06,09:12
OK. Ešte raz ďakujem.
Melnick
29.04.06,10:53
[quote=rada]
Rada,tiež sa mi posledný týždeň denne pri otváraní objaví
spomínaná ikonka ,no ja ju zatiaľ statočne ignorujem:D ,
len neviem dokedy?:eek: Potom budem tu na týchto stránkach
hľadať rady,ktoré dnes dávajú Tebe.:)
rada
29.04.06,11:29
Tak ja už som to riskla. Tá žltá ikonka s výkričníkom mi na lište naháňala strach. Dala som si nainštalovať už mnou vyššie spomínanú verziu. Je odvtedy cca pol hodiny. Skúšala som pozerať niektoré webové stránky. Otváram ich síce so strachom resp. čakám či sa niečo neudeje. A zatiaľ nič. Dúfam, že to tak vydrží.
Pekné a ničím nerušené popoludnie.
Hlinkovx
29.04.06,11:53
jedná sa o update Windowsu...stačí väčšinou expresnú inštaláciu použiť...
nemal by s tým byť nejaký väčší problém...pravdaže pokiaľ má užívateľ originál verziu Windows...
keď chce aby sa prečítala zmluva...väčšinou sa jedná o inštaláciu nejakého programu, ktorý microsoft odporúča a ktorý vyžaduje prečítanie zmluvy a jej akceptáciu...
mne sa tiež raz stalo že po update som mala s PC nejaké problémos...ale stačilo vyhľadať záplatu..a išlo to zase bez problémov...
rada
29.04.06,12:16
Windows som si oficiálne kúpila s PC v obchode. :eek: :eek: Dúfam, že je to originál. Snažila som si prečítať niečo o "updates" to, čo je vo Windowse, kde sa hovorí o rôznych odporúčaniach a kde odporúčajú aj express install. Zatiaľ mi to ide bez problémov.
Hlinkovx
29.04.06,12:24
no..tak nič iné ako dúfanie ti nezostáva:D..
ak si PC kupovala spolu s Windowsom
mala by si mať na bedni nalepený certifikát pravosti windowsu spolu s číslom...
ayya
29.04.06,12:36
jedná sa o update Windowsu......ale stačilo vyhľadať záplatu..a išlo to zase bez problémov...
ale by ti linuxaci vysvetlili, keby toto citali ! ! ! :D:D:D