nestvitema
27.11.14,14:17
Stanovuje nejaký zákon, že autá, ktoré sú vedené ako majetok firmy ( osobné aj nákladné ), musia byť nejakým spôsobom opatrené logom firmy?
maped
27.11.14,15:36
fortunka
27.11.14,15:43
Podľa mňa nie.... a prečo len s.r.o.čky? Ak by "museli" byť autá označené, tak určite všetky podnikateľské... a to teda nie sú.
willma
27.11.14,15:46
to je len vnútropodniková smernica - nemá opodstatnenie v zákone
maped
27.11.14,15:50
veď to tam je napísané že s výnimkou, takže z toho vyplýva že nemusia.
fortunka
27.11.14,15:52
kde? :))) ja komentujem otázku a nie tvoj komentár...
buchač
27.11.14,15:52
:D :D :D

Si teda neviem predstaviť tie luxusné autá, polepené tým logom...
Len v mojom okolí ich je požehnane...
Jeden sused má BMW X5 ...a pritom podniká s odevami-taký malý butičok má...;)

Alebo iná rodina sa vyváža na Lang Rover...obaja majú svoj...a určite to nie sú súkromné autá.
======================================

Ale na druhej strane by to bolo aj zaujímavé......že kde si kto ulieva tie love... ;)
marjankaj
27.11.14,19:13
Vieš, čo je to logo? Ktorý zákon sročkám prikazuje mať logo?
nestvitema
28.11.14,06:54
Ďakujem všetkým za názory - aj mne sa to zdalo ako úplná blbosť...Len sa mi do uší dostal šum, že ak si uplatňujeme náklady na autá - PHM, atď - a nechceme, aby nám ich pri daň. kontrole vyhodili, potom tie autá musia byť nejako označené ako majetok firmy... Oprávnenosť nákladov sa dá predsa dokázať úplne inak a lepšie ako nejakou nálepkou na aute...
fortunka
28.11.14,11:07
Ako ulieva? Hadam si na to zarobím , tak si to kúpim... je to moja vec a nikoho do toho nič.. ak zarobím na auto za 50tis, tak zarobim.. ak niekto zarobi 10tis na auto tak si kupi take... Nema to nic s ulievanim.. Ci co neminiem nech darujem statu, nech si to rozkradnu? .. pekne hlupy nazor...
A dalsia vec.. pre kazdeho je luxusne auto nieco ine.. u niekoho je mercedes standard, u niekoho je aj fabia nadstandard. Naklady ktore danovy urad rad vyhadzuje su aj tak vacsinou rovnake (spotreba a pod) pri vsetkych autach.
fortunka
28.11.14,11:09
nestvitema ... samozrejme, tym ze je firma v technickom preukaze, knihy jazd a pod... tak je jasne preukazane ze je to firemne auto a nejaka nalepka na tom nic nezmeni. Nalepim nalepku na susedove auto a dam si aj jeho naklady do uctovnictva :P
Chobot
28.11.14,11:15
Vo všeobecnosti nie je povinnosť zverejniť meno vlastníka na motorovom vozidle ani pre právnické osoby a už vôbec nie pre fyzické osoby. Na evidenciu vozidla slúže EČV (evidenčné číslo vozidla).

Existujú ale špeciálne prípady, kedy vozidlo musí mať nejaké označenia, napr. v prípade taxislužby je presne uvedené, že na predných dverách musí mať taxikár uvedené meno a cenník.