vveronika.
27.11.14,20:00
Dobry vecer, pred 1,5rokom sme kupovali do noveho domu spotrebice, a na mikrovlnej rure na dvierkach z vnutornej strany chyba na sietke sklo, my sme si to hned nevsimli , a teraz ked sme si to uz vsimli sme sli do predajne kde bola kupovana a chceli sme vypisat reklamacny list tak nam vraveli ze to nejde.
Ja by som potrebovala vediet ci mam narok na reklamaciu alebo nie. Dakujem
buchač
27.11.14,19:08
pred 1,5rokom sme kupovali
...
Ja by som potrebovala vediet ci mam narok na reklamaciu alebo nie.
================================
Mikrovlna funguje ? Asi hej....či ???

Ale inak ? Takémuto konaniu sa vraví špekulácia...a kua veľká !
------------------------------------------------

Sorry, ale že ste si nevšimli chýbajúce sklo ?...tak to vrav koňovi, alebo ste mali mikrovlnku len ako dekoráciu.
misoft
27.11.14,19:09
Nuž - podľa zákona máš nárok na 24 mesiacov záruky na chyby a vady spotrebiča. Do 12 mesiacov môžu reklamáciu odmietnuť len na základe znaleckého posudku. Ale toto nie je mechanická závada, jednoducho chýba. Predávajúci môže odmietnuť z dôvodu, že ste to vy mechanicky odstránili. Okrem toho - ako dokážete po 1,5 roku, že vám dali výrobok bez tieniacej sieťky dverí. Je to totiž už vaša povinnosť to dokázať.
Takže odmietli oprávnene. Je to mechanické poškodenie výrobku spojené s užívaním a zdôvodnia - i neodborným zachádzaním. Punktum a basta.
arizona
27.11.14,19:09
Tovar ma sice zaruku 24 mes., ale po 1,5 roku sa vam bude asi tazko dokazovat, ze ste to sklo nerozbili a nevybrali vy a ze naozaj chybalo od kupy.
Ale ak to mate ako dokazat, tak reklamujte. Ci vam to uznaju tak dlho od kupy je naozaj otazne,skor myslim, ze nie
vveronika.
27.11.14,19:32
no spekulacia to urcite nie je... proste som si to nevsimla to chybajuce vnutorne sklo to je cele