Slava21
28.11.14,07:55
Prosím o odpoveď. V práci som dala výpoveď dohodou §60 k 31,12,2014, ktorú mi potvrdili. Som po operácii ruky. Pri kontrole p. doktorka mi dala potvrdenie, že nie som zdravotne spôsobila pracovať na doterajšom pracovisku. Môžem toto potvrdenie priložiť v práci k mojej výpovede dohodou? Na základe tohto potvrdenia mám nárok na odstupné? Za odpoveď ďakujem pekne
Tweety
28.11.14,06:58
Upresni pojem. Pretože Pdľa toho, čo píšeš je to Dohoda o skončení PP. Ak ste ju obaja podpísali, PP skončí týmto dátumom. Alebo je to inak?
Slava21
28.11.14,07:32
29.10.2014 som dala žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou, kde som uviedla § 60 - bola podpísaná. 4.11.2014 mi v ružinovskej nemocnici operovali na pravú ruku. Lekárka mi pri kontrole dala potvrdenie, že nie som zdravotne schopná pracovať v doterajšom pracovisku / ručná práca. Potrebujem poradiť, či toto potvrdenie môžem priložiť k tejto žiadosti, alebo napísať novú, kde použijem § 67 a samozrejme priložiť toto potvrdenie. Jedná sa mi len o to, aby som dostala z roboty nejaké odstupné. Stačí to ? Ďakujem pekne za odpoveď
ivka70
28.11.14,07:35
Slava21 (Dnes 09:32) 29.10.2014 som dala žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou, kde som uviedla § 60 - bola podpísaná. 4.11.2014 mi v ružinovskej nemocnici operovali na pravú ruku. Lekárka mi pri kontrole dala potvrdenie, že nie som zdravotne schopná pracovať v doterajšom pracovisku / ručná práca. Potrebujem poradiť, či toto potvrdenie môžem priložiť k tejto žiadosti, alebo napísať novú, kde použijem § 67 a samozrejme priložiť toto potvrdenie. Jedná sa mi len o to, aby som dostala z roboty nejaké odstupné. Stačí to ? Ďakujem pekne za odpoveď



Ak su uz dala ukoncenie PP dohodou a zamestnavatel s tym suhlasil, ziadne dalsie ukoncenie PP zo zdravotnych dovodov zamestnavatel nemusi akceptovat.

Plati to, na com ste sa dohodli, kedze povodna dohoda ziadne zdravotne obmedzenie neobsahovala.

A este k tomu ukoncenie PP zo zdrabvotnych dobvodov nasleduje az po ziadosti o preradenie na inu, vhodnu pracu. az ked zamestnavatel do 15 dni takejto ziadosti nevyhovie, je mozne sa dohodnut na ukonceni PP zo zdravotnych dovodov.

Takto ti na ziadne odstupne narok nevznika.
Tweety
28.11.14,07:43
Ak ste sa už dohodli na skončení PP k 31.12., PP týmto dátumom skončí. Iba že by zamestnáv. pristúpil na to, že nebude brať do úvahy dohodu ale ani pri výpovedi podľa §67 nie je nárok na odstupné.
jslancik
28.11.14,08:20
hrubá chyba, veru. ale čo, nie každý hľadí na peniaze :)
veronikasad
28.11.14,12:08
Kedy si odovzdala žiadosť o skončenie prac.pomeru dohodou ? Už máš v rukách aj obojstranne podpísanú dohodu o skončení prac.pomeru ?
Slava21
28.11.14,15:01
Máš pravdu, ale keď Ti dopomohla k ročnej maródke Tvoja práca /operácia chrbtice, operácia ruky/, samozrejme výdavky spojenés nimi
a sociálka aká-taká, tak sa nečuduj......
jslancik
28.11.14,15:37
Hruba chyba, ze si dala ty vypoved, ci dohodu. Nemas narok na odstupne. To by ti totiz musel dat zamestnavatel, ak by nemal pre teba primeranu pracu...
Slava21
29.11.14,06:24
Ďakujem za odpoveď