lenka_mikusova
28.11.14,10:46
Dobrý deň, prosím vás o kontrolu či som správne zaúčtovala tuzemskú pracovnú cestu.
Podnikateľ išiel na pracovnú cestu 21.10. (pracovná cesta trvala iba tento deň)



1. 20.10. má doklad o kúpe cestovného lístka na vlak cez internet (platba kartou) - 7,20 EUR

- zaúčtovala som cez priebežné položky ako nákup platobnou kartou:

ID 20.10. 7,20 EUR, stĺpec "priebežné položky výdaj" a stĺpec "výdavky ovplyvňujúce základ dane" v členení na "služby"



2. 21.10. sa na školenie (účel prac.cesty) dopravil MHD a za lístok zaplatil v hotovosti - doklad na sumu 0,90 EUR a zo školenia cestoval domov rýchlikom, kde si v hotovosti kúpil lístok na vlak v hodnote 7,58 EUR.

- zaúčtovala som ak výdaj z pokladne:

VPD 21.10. zúčtovanie pracovnej cesty 8,48 EUR , stĺpec "výdaj v hotovosti" a stĺpec "výdavky ovplyvňujúce základ dane" v členení na "služby"



3. keďže pracovná cesta trvala 13 hodín, zaúčtovala som mu nárok na stravné v hodnote 6 eur

- zaúčtovala som ID tak , že som to zahrnula iba do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane (a tu neviem, či som mala dať aj výdavok z pokladne, lebo on si to iba nárokuje do výdavkov, ale vyplácať si to sám sebe nebude)

ID 21.10. zúčtovanie stravného z pracovnej cesty 6 EUR, stĺpec "výdavky ovplyvńujúce základ dane" a v členení na "ostatné výdavky"



4. na výpise z bankového účtu bola platba lístka cez internet zúčtovaná s dátumom 22.10.

- zaúčtovala som ID cez priebežné položky:

ID 22.10. úhrada cestovného lístka 7,20, stĺpec "peňažný ústav výdavok" a stĺpec "priebežná položka príjem"



Je to takto správne? Celý cestovný príkaz rozdelený na 3 časti (platba kartou, hotovosť za lístky a zákonný nárok na stravné)



Ďakujem
Antonia Jendrišáková
29.11.14,13:21
Bankový výpis výdaj : PP príjem; pokladnica príjem : PP výdaj; PP=0€; pokladnica výdavok spolu VPD 21,68 € t.j.7,20+0,90+7,58+6 daľšie členenie služby cestovné náhrady. PPD osobný vklad 21,68 €.