lotina
28.11.14,10:11
Dobrý deň, viem že sa tu už o tomto probléme písalo, ale chcem sa uistiť, že nespravím chybu.
Otázka, kam v KV patrí mínusový pokladničný doklad? Bral som tovar na hotovosť, časť z neho som vrátil, mám mínusový pokladničný bloček. Ide to mínusom do B3? Ďakujem za odpovede.
petra:-)
28.11.14,09:19
C2

https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/kontrolny-vykaz-dph#ObsahKV

8. Odberateľ prijal storno dokladu (vystavené cez ERP) k zjednodušenému dokladu vystavenému cez ERP, teda prijal opravný doklad. Počítačový program mu ho zaradil do časti B.3. kontrolného výkazu. Je to správne? (Doplnené 09.04.2014)

Opravný doklad vystavený z ERP ku dokladu z ERP (k zjednodušenej faktúre) uvedie príjemca plnenia v časti C.2. kontrolného výkazu. Tento prípad je riešený aj v poučení na vyplnenie kontrolného výkazu k dani z pridanej hodnoty, kde k časti C.2. kontrolného výkazu je uvedené: „V C.2. príjemca plnenia uvádza aj údaje z jednotlivých prijatých dobropisov alebo ťarchopisov, ktoré sú vyhotovené k dodávkam, pri ktorých bol vydaný doklad z ERP alebo iná zjednodušená faktúra (§ 74 ods. 3 písm. a) zákona o DPH), a to aj napriek tomu, že údaje z prijatých zjednodušených faktúr uvádza v kontrolnom výkaze jednou celkovou sumou v B.3.“ Skutočnosť, že program odberateľa „to vyhadzuje ako chybu“, môže subjekt vyriešiť len s dodávateľom programu.

Odpoveď tiež riešená tu:
http://www.porada.sk/t239494-kde-do-kv-dph-zapisem-blok-z-erp-ktory-je-vsak-s-minusovou-hodnotou-ako-dobropis.html
avalik
28.11.14,09:22
8. Odberateľ prijal storno dokladu (vystavené cez ERP) k zjednodušenému dokladu vystavenému cez ERP, teda prijal opravný doklad. Počítačový program mu ho zaradil do časti B.3. kontrolného výkazu. Je to správne? (Doplnené 09.04.2014)

Opravný doklad vystavený z ERP ku dokladu z ERP (k zjednodušenej faktúre) uvedie príjemca plnenia v časti C.2. kontrolného výkazu. Tento prípad je riešený aj v poučení na vyplnenie kontrolného výkazu k dani z pridanej hodnoty, kde k časti C.2. kontrolného výkazu je uvedené: „V C.2. príjemca plnenia uvádza aj údaje z jednotlivých prijatých dobropisov alebo ťarchopisov, ktoré sú vyhotovené k dodávkam, pri ktorých bol vydaný doklad z ERP alebo iná zjednodušená faktúra (§ 74 ods. 3 písm. a) zákona o DPH), a to aj napriek tomu, že údaje z prijatých zjednodušených faktúr uvádza v kontrolnom výkaze jednou celkovou sumou v B.3.“ Skutočnosť, že program odberateľa „to vyhadzuje ako chybu“, môže subjekt vyriešiť len s dodávateľom programu.

ref: https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/kontrolny-vykaz-dph#zjednodusena_schema
lotina
28.11.14,09:57
Ďakujem, ale ak to dám do C2, aké číslo dokladu mám uviesť ? Veď na tom pokladničnom doklade nie je ani uvedené k čomu bol vyhotovený ten dobropis. A mne mínusový pokladničný doklad automaticky program hodí do B3 mínusom. Čo ho mám evidovať ako došlú faktúru? Ale pod akým číslom? Som z toho zmätený. Nechcem urobiť chybu. Ďakujem
petra:-)
28.11.14,10:11
Každý doklad vyhotovený ERP má svoje číslo.Uveďte ho ako číslo dokladu.
K číslu pôvodnej faktúry, resp. zjednodušenej faktúry môžete postupovať podľa metodického usmernenia:

Vykázanie opravnej faktúry k faktúre na dodanie tovaru v časti C.2. kontrolného výkazu, ak na tejto faktúre nie je uvedené poradové číslo pôvodnej faktúry. Ak na opravnej (vyúčtovacej) faktúre chýba poradové číslo pôvodnej faktúry, má sa za to, že tá to faktúra nemá všetky predpísané náležitosti podľa zákona o DPH. Pokiaľ odberateľ nevie zabezpečiť, aby opravný doklad bol zo
strany dodávateľa tovaru doplnený o poradové číslo pôvodnej faktúry, uvedie v kolónke „Poradové číslo pôvodnej prijatej faktúry“ v časti C.2. kontrolného výkazu údaj „0“.
https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Profesionalna_zona/Dane/Metodicke_usmernenia/Nepriame_dane/2014_01_31nepriame_dane.pdf

Neviem aký máte SW - možno stačí zadať k dokladu partnera s IČ DPH, najlepšie je kontaktovať svojho dodávateľa SW a odkonzultovať to s ním.
avalik
28.11.14,10:15
ved v mojej odpovedi (a teraz uz doplnene aj do petrinej odpovede) to mas uvedene, ak by si klikol na link, na stranke financnesj spravy mas aj dalsie info + by bolo dobre si precitat aj poucenie ku KV
Žabinka
28.11.14,10:23
aký máš účtovný program?? napr. v mrp zaúčtujem mínusový bloček klasicky s mínusom cez pokladničnú knihu, čiže by mal ísť do B3.. ale keď nastavím Typ dokladu Dobropis, ide do C2.. závisí od programu, ako je to tam nastavené.. a číslo pôvodného dokladu určite na doklade z ERP nájdeš..
lotina
28.11.14,10:37
Ďakujem, moc mi to pomohlo
lotina
28.11.14,12:07
Je tam číslo takéto, že PD22014002853, alebo aj číslo Dokl.120/827, a ja tiež ak dám mínusový bloček klasicky cez pokladničnú knihu, ide to do B3 a ak by som ho dal ako dobropis s nejakým z týchto čísiel, pôjde to do C2. Ale potom musím zadať úhradu tohto dobropisu, aby mi ho nevyhadzovalo ako neuhradenú faktúru. Takže najradšej by som ho dal do tej B3. Myslíte, že to tak môže byť?
Žabinka
28.11.14,12:11
aký máš program?
Žabinka
28.11.14,12:35
doplnila som obrázok do odpovede.. opakujem, že ide o MRP.. neviem ako je to v iných programoch..
lotina
28.11.14,13:15
FOXDX260, zatiaľ neviem kto má tento program,asi len ja.
Žabinka
28.11.14,14:09
k účtovným programom boli určite vydané manuály a pokyny k zadávaniu dokladov v súvislosti s kontrolným výkazom.. musíš sa obrátiť na dodávateľa tvojho softvéru, prípadne popozerať na internete..