juraj507
28.11.14,12:44
Potrebujem poradiť. Staviam garáž, na krokvy som dal palubkový obklad, naň parozábranu a na ňu chcem pribiť asfaltový šindeľ. Bude stačiť pod tým šindľom tá parozábrana? Lebo nechcem kupovať ešte aj lepenku, zbytočne by sa to predražilo. Ďakujem pekne za radu
marleau
28.11.14,12:05
Čo je to za parozábranu?
Prečo ste sa neopýtali na Porade predtým, ako ste stavali, ale až teraz, keď je problém? Tá parozábrana je tam zbytočná, lepšia by bola pod tým lepenka alebo iná hzdroizolácia na báze bitúmenu, šindeľ sa za teplejšieho počasia a pri slnečných lúčoch spojí s ňou. Neviem aká veľká je to plocha, ale ja by som tu predpokladám že fóliu strhol a urobil tak ako píšem. Vlastne ju netreba ani stŕhať.
juraj507
28.11.14,12:13
vola sa to Aqua Controll. Kupoval som to tam, kde aj šindeľ. Povedali mi, že to môže byť náhrada za asfaltovú lepenku. Tak som si ju položil na strechu a prišiel známi a povedal, že to nebude dobré, že treba lepenku, preto neviem komu mám veriť.
juraj507
28.11.14,12:13
bola to lacnejšia náhrada
chandler
28.11.14,13:14
fungovat by to malo aj s tou foliou aj ked funkciu parozabrany urcite neplni. ak ti to poradili tak to asi aj vyskusali. na druhej strane nechapem ako a o kolko to mohlo byt lacnejsie?
juraj507
28.11.14,18:30
no uz je to nachystane, tak to tak aj necham, cosi to urcite vydrzi. Len ma zaujimal nazor ci to pri predaji sindlu tiez niekomu takto poradili, ale aj tak dakujem za nazor
lapejko
30.11.14,07:24