Timejka
29.04.06,18:50
Dobrý deň,
poprosím o pomoc pre správne vystavenie fa
- dodávateľ: SZČO platiteľ DPH v SR
- odberateľ: firma platiteľ DPH v ČR

SZČO predal pneumatiky aj s montážou slovenskému zástupcovi českej firmy (t.j. pneu namontované na auto so zahr. ŠPZ).

1. Ako mám správne vystaviť fa (s DPH alebo bez)
2. kam zaradiť v evidencii DPH

Ďakujem
durisovad
29.04.06,17:00
Podla mojho nazoru, ak sa obchod (predaj tovaru a montaz) vykonali na Slovensku, faktura by mala byt s DPH, tak ako keby sa to robilo pre slovenskeho zakaznika. Miestom dodanie je Slovensko.
Timejka
29.04.06,18:41
Ďakujem, urobila som to tak.
Mám ale ďalší problém!!
SZČO (platca DPH v SR) vystavil na odberateľa taktiež platcu dph v SR faktúru za prepravné služby (preprava tovaru z Nemecka do SR).
Vo faktúre uviedol nasledovné:
1. nákl. doprava (zahraničný úsek ): vyčíslil hodnotu bez DPH
2. nákl. doprava (tuzemský úsek): základ dane + DPH
-----------------------------------------
Podľa môjho názoru, ak sa riadim §16 miestom dodania služby bude SR, aj keď sa preprava tovaru začína v Nemecku a potom by sa mala k hodnote pri zahr. úseku takisto pripočítať aj DPH. Je to tak????
durisovad
29.04.06,20:00
Ja dostavam faktury za zahranicne prepravy bez DPH, usek v SR s DPH. Je to problem toho, kto vystavuje fakturu a doposial som neskumala, ci zahranicny usek mal alebo nemal byt s DPH. Danova kontrola tiez nic nenamietala.
Timejka
01.05.06,09:59
Zdravím,
jedná sa o faktúru , kt. vystavuje môj klient, resp. už vystavil. Dokonca už to išlo aj do priznania DPH. Obávam sa, že bude musieť urobiť opravu faktúry a následne bude potrebné podať dodatočné priznanie DPH.
Práve preto sa chcem uistiť, či to tak má byť.
Ď.
ALBO
02.05.06,09:25
Ja dostavam faktury za zahranicne prepravy bez DPH, usek v SR s DPH. Je to problem toho, kto vystavuje fakturu a doposial som neskumala, ci zahranicny usek mal alebo nemal byt s DPH. Danova kontrola tiez nic nenamietala.
Ak je to v EU , tak to nie je dobre podľa §16/1
Zita5
02.05.06,09:31
Naša firma väčšinou objednáva prevoz tovaru z Nemecka u slovenského prepravcu .Tento nám vystavuje po dovoze tovaru k nám na Slovensko faktúru s DPH v celej čiastke .
Timejka
02.05.06,19:29
Mám tomu teda rozumieť tak, že aj zahraničný úsek aj tuzemský úsek podlieha DPH?
Treba vôbec rozpisovať na faktúre úseky, keď prílohou faktúry sú CMR-ky?
Zita5
02.05.06,19:35
Mám tomu teda rozumieť tak, že aj zahraničný úsek aj tuzemský úsek podlieha DPH?
Treba vôbec rozpisovať na faktúre úseky, keď prílohou faktúry sú CMR-ky?

Pokiaľ si objednáš dopravu na Slovensku pre dovoz tovaru z krajiny EÚ a končiť bude na Slovensku tak je fakturácia s DPH.
Rozpis je nutný , bez ohľadu na CMR.
Timejka
02.05.06,19:47
ĎAKUJEM!
Máš skúsenosti s opravami faktúr? Musíme vystaviť faktúru na dopočítanú DPH za zahraničný úsek a následne podať opravné daň. priznanie DPH. Aké číslo faktúry dám (pôvodné alebo nové číslo a do poznámky uvediem odvolávku)?
Aký dám dátum zdaniteľného plnenia?
Zita5
02.05.06,19:50
ĎAKUJEM!
Máš skúsenosti s opravami faktúr? Musíme vystaviť faktúru na dopočítanú DPH za zahraničný úsek a následne podať opravné daň. priznanie DPH. Aké číslo faktúry dám (pôvodné alebo nové číslo a do poznámky uvediem odvolávku)?
Aký dám dátum zdaniteľného plnenia?


Ja by som vystavila dobropis a následne na to novú správnu faktúru .V ktorom mesiaci sa to udialo ?
Zita5
02.05.06,19:52
Timejka
02.05.06,20:02
Faktúry sú z februára a z marca.
§25 mi na to celkom nesedí.
ALBO
02.05.06,20:23
Faktúry sú z februára a z marca.
§25 mi na to celkom nesedí.
podla mna vystavite TP podla §25 teda na rozdiel povodnych hodnot a novej, odvolate sa na staru, den dodania bude zhodny s povodnou fa. No ale den DP nebude den vystavenia TP lebo podla mna nerobie opravu ceny, ale robite opravu vasej chyby, ze ste neodviedli dan v spravnom obdobi dobre. Preto by som to dala do dodatocneho, kam patrila ta povodna fa.