Jozef H.
29.11.14,19:46
Zdravim všetkych. Pred nejakou dobou som sa rozhodol že si kupim vacsie akva z netu ale problem bude skor stolik. Na internete su rozne druhy sa astronomicke ceny ale aj tak nie su funkčne podla mojich predstav. POtrebujem stoik na jedno akva o rozmeroch cca 120x40 dno a do tej skrinky dať male akva o rozmeroch 40x30 dno. A nič take sa kupiť neda. Ak by som si ju dal vyrobiť tak by ma isto stale aj 200 eur ak nie viac. Preto som uvažoval že si zoženiem od rodiny staršie nábytky na vyhodenie narežem na potrebnu velkosť a upravim tak aby bol vhodny do obývačky ktoru mame moderne zariadenu a prevažne s bielym nábytkom.
Chcem sa preto spýtať čo by ste mi odporučili. Mám potom ten stolik prelakovať na bielo alebo ho olepiť tapetou na nábytok?
Viem že problem pri lakovani môže byť material a že je rozdiel lakovať drevo, alebo drevotriesku a este by som bol rad ak by to bolo v matnej bielej.
Pri prelepeni tapetou zase problem s prelepenim a zakrivením rohov. Akou cestou sa vybrať? vdaka
lujza.j
29.11.14,19:02
"pozliepať" stolík -skrinku...z xy druhov nábytku rôzneho materiálu...tak ja jedine otapetovať...
https://www.google.sk/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=ako%20tapetova%C5%A5%20n%C3%A1bytok
Jozef H.
29.11.14,19:05
tak isto by som tam nedal 10 druhov hehehe
Peggynka
29.11.14,19:08
Jozef H.
29.11.14,19:10
tak chcel som niečo take
http://www.pet24.sk/ferplast-stolik-pod-akvarium-stand-dubai-120-black-3042
ale potrebujem širsi stred na vacsie druhe akva a to sa neda nikde zohnať a navyše ako píšeš z jaklov ale tak potrebujem to mať aj odrevene
lujza.j
29.11.14,19:13
no ..píšeš že máš moderne prevažne bielym nábytkom zariadenú obyvku...ale chceš tam vraziť pozliepanú rárohu....tvoja estetika:D
Peggynka
29.11.14,19:17
Však to nie je problém pre šikovného majstra.Btw.21:08 ti dám link a 21:10 tu píšeš :D Však si na to ani nepozrel.Rozklikni si gugla a študuj :)
Jozef H.
29.11.14,19:19
prezrel som to neboj sa , bol to linka na stolik cez google
Jozef H.
29.11.14,19:31
prečo si myslíš že rárohu, ja predstavu mám a viem aký nábytok teda dosky chcem použiť. Preto sa pýtam či to olepiť alebo to obrusim a natriem lakom. Viem čo chcem, len potrebujem spravny smer
lujza.j
29.11.14,19:38
čo chceš brúsiť:eek:drevotriesku...
Jozef H.
29.11.14,19:40
nie brusiť, brusiť ak by to bolo drevo. A jemne môžeš prejsť aj drevotriesku pre naterom prečo nie
arizona
30.11.14,07:45
Tapetu moc neodporucam,po case uz nie je pekna,zacne sa po rohoch odlepovat.Hlavne,ak to potrebujes pod akvarko, kde moze byt zvysena vlhkost.

Moj typ: Kupit spray /kvalitny,taky aky pouzivaju grafitaci/, skrinu odmastit,jemne prebrusit a nasprejovat. Spray stoji cca 10-13 eur., na jednu skrinku ti vystaci. Sprejov maju v obchodoch siroky vyber,matne,leskle...

Moj syn urobil zo starej,hnedej lesklej ,sektorovej obyvacky krasnu modernu skrinkovu zostavu bielo-cervenej farby.
Niektore diely nastriekal na bielo sedy odtien, niektore na tmavo cervenu a zoskladal. Kupil nove uchytky a nasadil. Tie povodne zlate k tomuto novemu stylu nepasovali.
Naozaj to vyzera krasne,da sa to umyt aj mokrou handrou,ci cistiacim prostiedkom,spray drzi.
Jozef H.
30.11.14,10:31
jasne chaoem. Asi zvolim tu moznost. Vo sa tyka odliepabia tak mas pravdu. Rohy idu dole prve
misoft
30.11.14,10:36
Musím potvrdiť. Tapeta na toto vhodná nie je. Tá skôr na suché použitie. Ale pokiaľ je nablízku voda - cca po roku môžeš začať znova tapetovať. Lak je trvácnejší - dokonca sú laky so zvýšenou vodeodolnosťou. Ak sa poškodí - stačí jemne prebrúsiť a nová tenká vrstva to opraví.
Jozef H.
30.11.14,14:18
potreboval by som nieco biele a matne. A aby to neopraskalo po par mesiacoch. Viem ze vymyslam ale chcem to nejak zladit s nabytkom v obyvacke. Nechcem aby to vyzeralo ako stol u starkej v kuchyni
Anika61
30.11.14,15:14
Porad sa v specializovanej predajni,dnes je siroky vyber kvalitnych farieb
arizona
30.11.14,15:49
pozri tuto stranku, predavaju stoliky pod akvarium za prijatelne ceny http://www.vypredaje.net/stoliky-skrinky-pod-akvaria?sort=price&lp=&cat=0&qs=&from=0#pager_cont