Tomig
30.11.14,13:53
Dobrý deň,prosím Vás o radu som na podpore ÚP, mám možnosť uzatvoriť prácu dohodu s tým, že by som mal reprezentovať zamestnávateľa obchodne u jeho zákazníkov, čiže raz týždenne napr. vycestovať napr. do Žiliny , vyškoliť predajcov, odprezentovať novinky, výrobky, ďalší týždeň do PN...a ísť späť do BA. Ale ide o to, že mám používať vlastné autom. Viem, že môžem zarabáť max. 148 Eur aby som neprišiel o podporu a tu sa chem spýtať ako mi bude firma preplácať najazdené km a použitie auta, poprípade diéty, v tom prípade neprekročím už sumu 148 Eur alebo použitie auta sa tam už neráta? Ďalej akou sumou sa preplácajú km a ako sa to dokladuje? Po ďalšie ako by mala nazývať správne moja práca na dohod? Dohoda o pracovnej činnosti alebo podľa dohody o vykonaní práce? Ďakujem pekne za radu.
veronikasad
30.11.14,13:05
Keďže ide o opakovanú činnosť, mal by si mať uzatvorenú Dohodu o pracovnej činnosti - výkon práce max. 10 hod. týždenne,

Či sa do sumy 148,57€ započítavajú aj cestovné náhrady, informuj sa na Úrade práce.
Pri používaní súkr.mot.vozidla so súhlasom zamestnávatela - musíš to mať vopred dohodnuté v Dohode, ti patrí spotreba PHM na základe údajov v tech.preukaze podľa aktuálnej ceny PHM + paušálna náhrada 0,183€/km.

Tu máš citáciu zákona, ak máš pochybnosti o pracovníkoch Vášho UP, napíš dotaz na Ústredie práce :

§ 6
Uchádzač o zamestnanie

(2) Uchádzač o zamestnanie môže

a) vykonávať zárobkovú činnosť na základe pracovnoprávneho vzťahu alebo právneho vzťahu podľa osobitného predpisu,13) ak mzda alebo odmena za vykonávanie týchto činností nepresiahne 75 % zo sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu podľa osobitného predpisu13a) platnej k prvému dňu kalendárneho mesiaca, za ktorý sa preukazuje výška mzdy alebo odmeny, alebo

b) poskytovať údaje pre štatistiku rodinných účtov, ktorú vykonáva Štatistický úrad Slovenskej republiky,13b) na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru.

(3) Zamestnanie na účely tohto zákona je vykonávanie zárobkovej činnosti zamestnancom, ak tento zákon neustanovuje inak.
Tomig
30.11.14,21:29
Ďakujem, ale nie som si istý, že na UP sú dostatočne fundovaní a budú vedieť niečo viac ako to čo je napísané v zákone.
veronikasad
30.11.14,23:20
doplnila som odpoveď