alexxandra
20.10.04,14:18
Chcela by som sa opytat:

Klient je stavebna firma,ktora vykonava stavby daleko od domova.Pre robotnikov je tam prenajata ubytovna.Ked tato stavebna firma nakupi pre robotnikov vankuse a periny,ma narok na odpocet DPH? A ked nakupi vybavenie do kuchynky,chladnicku, hrnce a tak? Ked kupi televizor do spolocenskej miestvnosti,to asi nie.Ale tie ostatne veci som si nie ista.Vdaka.
Luba
21.10.04,18:37
Podľa mňa z toho zariadenia (periny, hrnce..) nárok má. Keď odídu tí robotníci z tej ubytovne, tak si to firma vezme sebou zas dakam inam, nie?
Luba
21.10.04,18:41
A tak ma ale napadá, či sa netreba zamýšľať nad tým, že je to dodanie na osobnú spotrebu zamestnancov a nejako to aj na výstupe zdaňovať? Síce firma potrebuje tých robotníkov pre svoju činnosť, ale zároveň tie veci majú aj pre svoju spotrebu, no neviem...
alexxandra
24.10.04,14:27
No,tak som to chvalabohu odovzdala aj s perinami ;-) Snad nepojdem za 800,-Sk do basy :-)

Podla mojho nazoru som to nakoniec uzavrela tak,ze sa jedna o vydavky,spojene so sluzobnou cestou. Keby im zamestnavatel prenajal kompletnu ubytovnu,tak by sa nikto nezamyslal,ci je odpocet DPH v poriadku. No a to je v podstate ta ista sluzba,nie? :-)

Podla mna sa ani nejedna o osobnu spotrebu,to by snad tak bolo,keby sa jednalo o podnikovu zotavovnu. A do prace sa v dnesnej dobe uz malokto chodi zotavovat :-)

No,neviem,ci to takto obstoji,ale ... kocky su hodene :-)