evka9
01.12.14,16:09
Minuly rok v decembri som navstivila svojho doktora s tym ze ma bolela horna cast chrbta a ramien.Pocitovala som velmi stiplavu bolest na ramenach.Presla som rôznymi vysetreniami od rehabilitacii,absolvovala som lasereovu masaz,navstivila som neurologa,ktory ma poslal na CT vysetrenie kde mi bolo zistene cervikobrachialny syndrom a v tele C7 bol nalez velkosti do 11mm.Poslali to aj na vysetrenie ci to nie je zhubne,nastastie nebolo.Potom som absolvovala magneticku rezonanciu kde mi kontrolovali ci sa to nezvecsuje.Bolo to stale jednake,potom som bola na CT hlavy kde mi bola urcena diagnozaG93,9 a dopisane leukomalacie bilat,neurokranium v norme.Dalej som bola na magnetickej rezonancii hlavy kde som mala napisane v bielej hmote bilat viditelne pocetne drobne T2hypersignalne loziska velkosti do 12mm bez sytenia postkontrastne,zhrubnuta sliznica,sekret mastoidealnych dutiniek vlavo.Marodila som do dnes cize 1 rok.Nikto mi nepovedal ci to môze byt choroba z povolania.Od 2.12.nastupujem do prace nakolko mi konci PN,bolesti su stale a 11.12.mam ist na pracovne lekarstvo.Preto by som sa chcela informovat ci to môze byt choroba z povolania,nakolko som stale pracovala tazsich robotach,pracovala som vo vojenskom zavode v maske dalej ako dojicka potom som pracovala v jednej firme kde som paskovala kablove zvezky a nakoniec ako sicka.
avalik
01.12.14,15:24
Zákon o sociálnom poistení

§ 8

(2) Choroba z povolania podľa tohto zákona je choroba uznaná príslušným špecializovaným pracoviskom podľa osobitného predpisu26a), zaradená do zoznamu chorôb z povolania uvedeného v prílohe č. 1, ak vznikla za podmienok uvedených v tejto prílohe

a) zamestnancovi zamestnávateľa podľa § 16 pri plnení pracovných úloh alebo služobných úloh alebo v priamej súvislosti s plnením pracovných úloh alebo služobných úloh,

b) fyzickej osobe uvedenej v § 17 ods. 2 pri činnostiach uvedených v tomto ustanovení alebo v priamej súvislosti s týmito činnosťami.

(3) Choroba z povolania je aj choroba, ktorá bola zistená pred jej zaradením do zoznamu chorôb z povolania, najviac tri roky pred dňom jej zaradenia do tohto zoznamu.

Príloha 1: http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-461#f6113754