mika5555
01.12.14,16:17
Prosím, poraďte, keďže sa dlhodobo množia útoky voči mojej osobe v zamestnaní, potýkam sa s rôznymi obvineniami: dnes som bola obvinená z toho, že počas mojej služby - dozoru na chodbe školy, žiaci chodili za školu fajčiť. Škola má hlavný vchod a zadný vchod, pričom kľúče mám len od hlavného vchodu, ale od zadného vchodu nie. Práve zadný vchod bol otvorený, a je dosť vzdialený od chodby, na ktorej mám službu (pedagógovia sme povinní počas prestávok vykonávať službu a dozor na chodbe -nie je to ale ošetrené v pracovnej zmluve, ani v nijakom dodatku, dostávame len na začiatku školského roka papier, na ktorý sa podpisujeme, kde budeme vykonávať dozor) a hoci som namietala, že nemám kľúče od tej časti školy, bola som dôrazne upozornená, že mám tam chodiť vyháňať žiakov - je to priestor za školou a s priestorom, na ktorom vykonávam dozor nemá nič spoločné. Dá sa proti tomu brániť?
Resp. existuje nejaký pokyn ohľadom dozoru na chodbách strednej školy?
alaya1
04.12.14,09:04
Dozor vykonavas pocas plynutia tvojej pracovnej doby, takze netreba na to ziaden pokyn ani to ošetrit v pracovnej zmluve, ani v nijakom dodatku a myslim, ze je to osetrene v skolskom poriadku. Ak nemas kluce od zadneho vchodu, dozaduj sa ich a na zaciatku dozoru skontroluj, ci su dvere zamknute a problem mas vyrieseny. To skontrolovanie zamknutych dveri vsak mozes urobit aj bez pridelenia klucov.