Petullka18
01.12.14,16:24
Píše sa do skladových kariet (ako cena za MJ) nákupná cena alebo už predajná? Objednávali sme tovar z Čiech a z Poľska a preto mi príde čudné písať do tejto ceny sumu v poľskej alebo v českej mene. Alebo sa to má prerátať kurzom národnej banky, ktorý bol platný v deň úhrady FA?
Rada by som sa ešte spýtala, či na každú variantu tovaru (napr. tričko vo variante - veľkosti M, veľkosti S atď) potrebujeme extra skladovú kartu? (Máme e-shop v ktorom uvádzame niektorý tovar v rozličných veľkostiach samostatne pod rozličným kódom).
Je potrebné vystavovať príjemky a výdajky, keď máme e-shop a ako príjemka vlastne slúži dodávateľská FA a ako výdajka FA odberateľovi? Rozmýšľala som, že by som to takto zapísala do skladových kariet, len neviem, či to takto môže byť.
Veľmi pekne všetkým ďakujem za radu.
KEJKA
01.12.14,16:45
skladové karty majú mať obstarávaciu cenu v EUR - už po prepočte. Predajná cena je podľa mňa iba informatívna. Spôsob ocenenia si určíš v internej smernici.
Skladové karty stačí mať podľa druhu tovaru, farby a veľkosti na jednej karte.
Pokiaľ samozrejme ti nebude chýbať informácia, či napr. veľkosť S máte v modrej farbe?
Ale ako píšeš, na farby máš kody, tak prečo nie na každý kod iná skladová karta?
príjemka a výdajka - k tomu sa nevyjadrujem, robíš sklad ručne? tak mi to pripadá.
Petullka18
01.12.14,18:28
Začala som v alfe, ale keďže tam je obmedzenie v počte skladových kariet, tak pokračujem ručne. Chcela som si to uľahčiť, preto som špekulovala, že všetky farby, veľkosti dám do jednej skladovej karty. Ale ako vravíš, zrejme mi bude chýbať informácia koľko kusov mám z každej farby a z každej veľkosti.
Obstarávacou cenou sa myslí len kúpna cena tovaru alebo aj náklady spojené s dopravou?
A veľmi pekne ďakujem za radu
KEJKA
01.12.14,20:01
závisí od smernice, ako to vyriešiš, ale zásoby majú byť ocenené obst.cenami, teda včítane súvisiacich nákladov.