mrpilot
01.12.14,17:28
Začal som chodiť na prax do podniku, kde sa mi to celé nepozdáva. Je december a ešte som nedostal výplatu za október. Dnes mi volali zo školy, že už nie som poistený na slovensku ale v Nemecku, ke´dže môj otec je zamestnaný v nemecku a celá rodina sme tam po novom v poisťovni. Pani zo školy teda nevie ako a kam má poslať 4€. Samozrejme tieto poisťovacie blbosti riešila slovenská dôvera s hentou poisťovňou v nemecku. Dokonca aj zdravotnú kartičku mám dôverácku len je tm dačo že európsky poistenec či čo. No ale jedná sa o to, že čo teraz? má pani zo školy poslať 4€ do nemeckej poisťovne? alebo ako teraz postupovať? Mám 18 rokov ani som nevedel čo jej na to povedať. Podľa mňa by to bola len zbytočná byrokracia, ale tak nejaké rady? Vďaka
arizona
01.12.14,18:16
Za co je tych 4 euri? Ak je to nejaky nedpolatok za poistenie,tak treba vediet za ake obdobie je to. A nasledne zistit,kde si bol v tom case zdravotne poisteny a tam zaslat.

A ta karticka ti sluzi na navstevu lekarov na Slovensku.
Katy a R
01.12.14,18:55
Ari - on je nezaopatrené dieťa a platí preňho§3 odst2 d ... a zrejme učtovníčka nevie, čo s tým (má nejakú mzdu predpokladám, resp odmenu ?)
mrpilot
02.12.14,15:52
4€ sú vraj odvody z výplaty čo dostanem do zdravotnej poisťovne a pani účtovníčka v škole z toho robí vedu že nie som na SK poistený a nevie kam a či má posielať tie odvody.