davidko
01.12.14,19:56
Priatelia, pravnici,
danovy urad povazuje odvolanie urobene pisomne v lehote opravnenou osobou poslane postou za nepodane pretoze nebolo platcom DPH povinnym na dorucovanie elektronickymi prostriedkami podane elektronicky. Ma zmysel podavat postup danoveho uradu v tejto veci na sud a domahat sa uznania odvolania podaneho pisomne v lehote avsak pri nedodrzani povinnosti elektronickeho dorucovania?

Dakujem za nazor
a_je_to
02.12.14,11:47
Ťažko vymyslieť niečo účinné pre súd, keď § 14/1/a zákona o správe daní to ukladá a nebolo dodržané. Záleží, aké dôvody by tam boli uvedené, ale ... ťažko očakávať úspech. Určite to bolo uvedené aj v poučení o odvolaní, takže ... ešte ťažšie.
davidko
02.12.14,12:01
Dakujem za odpoved, tiez som na vazkach, ci len pravnici nechcu zarobit, aj ked ide o dodrzanie toho, ze bolo urobene pisomne a v lehote, len sposob dorucenia nebol urobeny v sulade s §14, ktory vsak odvolanie neuvadza. Navyse poucenie toto neobsahovalo, postupovalo sa presne podla neho - pisomne, v lehote tam a tam. Zeby vada poucenia?
a_je_to
02.12.14,12:31
ešte neboli vyčerpané všetky mimosúdne možnosti. Je tam § 77 - mimoodvolacie konanie. Raz klient zmeškal lehotu na odvolanie, dokonca duplicitne zaplatil preddavok na daň. Podal som na mimoodvolacie a uspeli sme. Platí sa vysoký správny poplatok, ale ak odvolanie malo reálnu nádej na úspech, tak ho celý vrátia ... My sme nádej mali, lebo preddavok zaplatený bol, mýlil sa správca dane ...