kira
30.04.06,16:50
Občan SR a ČR chcú založiť sro.Sídlo môže byť na adrese občana SR ak nieje byt odkúpený? Treba obom výpis z reg. trestov? Koľko asi trvá vybavenie sro? Ďakujem
gitka SL
30.04.06,15:38
Predpokladám, že sa jedná o spoločnosť s r.o. za účelom podnikania - preto
bude musieť spoločnosť preukázať právny vzťah k sídlu - (nájomnou zmluvou) a to už živnostenskému úradu.
Výpisy z registra trestov musia mať :
- štatutárni zástupcovia - teda konateľ (konatelia)
- zodpovední zástupcivia ( v prípade remeselnej živnosti, alebo koncesie)
Ak by chcel byť cudzinec konateľom spoločnosti tak musí splniť ďalšiu podmienku a to mať povolenie k pobytu na území SR ( a k tomuto povoleniu je potrebný tiež výpis z registra trestov SR ).
Pre založenie spoločnosti je potrebné uzatvoriť spoločenskú zmluvu (ak sú 2 a viac spoločníkov), živnostenský list ( alebo koncesnú listinu) a následne podať návrh na zápis do obchodného registra ( na predpisových tlačivách ).... až zápisom spoločnosti do obchodného registra dôjde ku vzniku spoločnosti .
Ale najlepšie keď sa skontaktuješ niejakým advokátom, alebo právnikom - tu by nemal byť problém a spoločnosť s r.o. by mohla vzniknúť aj do 30 dní.
.
Moja vlastná skúsenosť k danej záležitosti : pri vymýšľaní ochodného mena spoločnosti (firmy) nezabudnite sa pozrieť na www.orsr.sk či "náhodou" už neexistuje spoločnosť -firma s takým istým obchodným menom ako to Vami vymyslené obchodné meno - lebo to by bol problém ( zbytočný a veľký ).
Pekný deň želám, Gitka
gitka SL
30.04.06,15:46
Pozri si - na tému : Založenie s.r.o. - nájdeš tam ďalšie potrebné informácie
kira
30.04.06,16:05
Pozri si - na tému : Založenie s.r.o. - nájdeš tam ďalšie potrebné informácie

Ďakujem práve som to objavila a študujem, ale sú tam aj staršie dáta tak mám z toho guľáš.