Mjjj
01.12.14,20:32
Prosím Vás o odpoveď na niekoľko otázok:
Bude stačiť Úradu práce daňová evidencia,ak má byť doložený k správe peňažný denník?

Ako by mala vyzerať daňová evidencia:
Vo výdavkoch/príjmoch musí byť uvedený konkrétny tovar ?Lebo na faktúre od dodávateľa mám uvedené len:všeob.názov-počet kusov-cena.A tá cena sa týka viacerých druhov tovaru.(napr.dva druhy nohavíc za rovnakú cenu).
Na faktúre mám uvedené ešte aj poštovné.Treba ho dať do osobitného riadku?Alebo mám uvádzať len celkovú sumu ,ktorú som za faktúru zaplatila?
Podobne mám robené faktúry pre zákazníkov.
Bude stačiť konkrétne rozpisovať tovar do nejakého zošita,kde si budem evidovať sklad?

Ešte sa chcem opýtať,keď mám faktúry v cudzej mene,počula som,že kurz môžem prepočítať raz za dlhšie obdobie(kurz ku koncu roka),aby som nemusela hľadať každý týždeň osobitne.
Viem,že mám veľa otázok...
Bude niekto ochotný mi odpovedať?
Ďakujem pekne.
a_je_to
01.12.14,21:35
Nevieme prečo od teba úrad práce pýta doložiť peňažný denník. Vyzerá, že si prijímateľom nejakej dotácie od úradu práce. Ak áno, tak máš zmluvne určenú povinnosť viesť účtovníctvo a nemôžeš si vybrať daňovú evidenciu. To isté s kurzom. Ak si z nejakej povinnosti účtovnou jednotkou, tak musíš používať referenčný kurz ECB-NBS, nie mesačný ani ročný priemer podľa § 31 ZoDP. A ak si účtovná jednotka musíš viesť aj operatívnu skladovú evidenciu na skladových kartách - aj v zošite = dátum, príjem, výdaj, zostatok každú položku v ks ... ceny nemusíš ... iba na konci roka oceniť zostatkovú súpisku v nákupných cenách. Poštovné kľudne účtuj spolu s nákupom, nemusíš osobitne.