Kvetula
01.12.14,20:46
Zamestnávateľ doteraz poskytoval zvýšené odstupné všetkým zamestnacom bez ohľadu na to, či dostali výpoved z tzv, organizačných dôvodov a od zamestnávateľa odišli, alebo prebehol tzv. outsorcing (delimitácia) - prechod k inému zamestnávateľovi ktorý dohodol terajší zamestnávateľ aj s prechodom práv a povinností.
Teraz zamestnávateľ chce poskytnúť odstupné len odchádzajúcim zamestnancom, delimitovaným nie.
Môže takto postupovať?
Môže ma "nový" zamestnávateľ po nejakom čase napr. 2-3 mesiace prepustiť bez nároku na odstupné?
V súčasnosti som na PN cca mesiac - môžu ma prepustiť aj počas tejto doby?
Ak prijmem ponuku na úplný odchod musím ukončiť PN (ešte nie som zdravá) a potom už ako nezamestnaná sa lečiť - alebo aj nezamestnaný môže byť na PN? poradte mi prosím, pracujem cez 20 rokov a teraz táto situácia... dakujem za pomoc;)
ivka70
02.12.14,07:34
Pri prechode prav a povinnosti na noveho zamestnavatela nevznika narok na odstupne. Nova zmluva s novym zamestnavatelom musi byt aspon tak vyhodna ako bola povodna (teda napr. ziadna skusobna doba, zachovane podmienky zmluvy, aj vyska mzdy a pod.)

Novy zamestnavatel ta moze prepustit len zo zakonnych dovodov tak isto ako by to mohol urobit stary zamestnavatel - cize napr,. ak by zrusil pracovne miesto - to je ale spojene s odstupnym.

Pocas PN nie je mozne dat zamestnancovi vypoved. Mozete sa len dohodnut na ukonceni PP dohodou. PN ukoncovat nemusis, aj keby ste PP skoncili, na UP sa zaregistrujes az po skonceni PN.
Kvetula
02.12.14,08:50
Ahoj Ivka, dakujem za odpoved. Mám nárok na odstupné od terajšieho zamestnávatela ak neprijmem ponuku na prácu ako delimitovaný zamestnanec?
ivka70
02.12.14,08:52
Nie, nemas.
Akj ponuku odmietnes, musis dat ty vypoved alebo skoncit PP dohodou, ale to uz nie je problem zamestnavatela - ten ti delimitaciou zabezpecil pokracovanie prace. Ani v jednom pripade narok na odstupne nie je.
Podmienky delimitacie ale musia byt splnene.
Kvetula
02.12.14,13:09
je nejaká šanca kedy by som to odstupné dostala?
ivka70
02.12.14,13:25
Odstupne je viazane na vypoved danu zamestnavatelom kvoli zruseniu pracovneho miesta alebo prevadzky .... ani jedna z tychto podmienok splnena nie je ... vies si niektoru nasimulovat?