kira
30.04.06,18:36
poradíte mi ešte v tejto veci: občan ČR chce kúpiť pozemok na rek. účely. Nevie či ho má dať napísať na rodinu zo SR, vybavovať to až k stavebnému povoleniu a potom spraviť sro. Mohlo by sa to takto nejako urobiť, aby sa nezakladala hneď sro, ale až keď bude stavebné povolenie? Nebolo by to 2x zdanené?
KEJKA
30.04.06,17:01
rek.účely? reklamné, rekonštrukčné?
v tvojej otázke sú hned traja kupujúci.... občan ČR, rodna v SR, sro, ktorá zatiaľ neexistuje.
To si navzájom chcete predávať pozemok?
Stavebné pozemky sa kupujú s DPH, teda ak sa kupuje od platiteľa DPH, tak je dobre, ak to kúpi sro už zaregistrovaná ako platiteľ DPH na Slovensku.
Ujasni si, čo chceš, vzťahy a zámery do budúcnosti, upresni otázku.
Paula
30.04.06,17:06
rek.účely? reklamné, rekonštrukčné?
Ujasni si, čo chceš, vzťahy a zámery do budúcnosti, upresni otázku.
Súhlasím......pravpedpodobne ide o rekreačný účel v prvopočiatku u zadávateľky témy.
KEJKA
30.04.06,17:09
stavať na cudzom pozemku je odvaha...
kira
30.04.06,17:13
prepáčte neuvedomila som si tú skratku.Jedná sa o penzion.
kira
30.04.06,17:18
Od realitky chce kúpiť občan ČR pozemok za účelom výstavby penzionu.Keďže má na Slovensku rodinu, poradili mu, aby to napísal na niekoho z rodiny v SR. Vybaviť všetky náležitosti až po stavebné povolenie ako občan SR a potom založiť sro.Napísala som to jasnejšie?
A keďže tomu až tak nerozumiem, neviem si dobre predstaviť ako ten občan SR potom bude prevádzať pozemok s vybaveným stavebným povolením na sro.
KEJKA
30.04.06,17:38
asi predať, ale kto to je a ako to bude zabezpečené....
Ak chce mať pozemok napokon vo firme - v sro, tak nech najskôr založí sro, ustanoví konateľa, alebo prokuristu a vybavuje.
kira
30.04.06,17:42
Podľa mňa realitka chce rýchlo peniaze a nechce sa im čakať až založí sro.Neviem či si to správne vysvetľujem
KEJKA
30.04.06,17:46
no tak to bude asi problém, ak má viac záujemcov... ale sro sa dá založiť rýchlo...
napokn, ak to kúpi na nastrčenú osobu... zabezpečenie, aby to ten druhý nezneužil, bude tiež časovo náročné.... radšej počkať, neriskovať... uzavrieť zmluvu o budúcej zmluve, zaplatiť vyššiu zálohu ap. ale nech sa to dostane do vlastníctva tej osoby (FO,PO), kde to skonči má podľa zámeru podnikateľa.
kira
30.04.06,17:52
Je to blízka rodina, nebojí sa o zneužitie.Tá sro by nič nevykazovala.S výstavbou by sa začalo až budúci rok
kira
30.04.06,18:02
Nedalo mi pokoj prečo mu to takto navrhli, preto som to hodila do PORADY, či sa nájde niekto s takouto skúsenosťou a aký to má dopad. Ďakujem za prehodnotenie.Príjemný zbytok večera