wetwicka
01.12.14,21:07
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť:
Spoločnosť už od roku 2000 nevykonáva žiadnu činnosť. Nemá žiadny majetok. Má neuhradenú stratu z minulých období (naposledy rok 2000). Z DÚ aj ZP mám potvrdené, že neevidujú žiadne nedoplatky. Zo SP prišlo, že evidujú nedoplatky za obdobie 7.1997 - 12.1999 (poistné plus penále).

Nasledujúci postup neviem či mám správne:
(postupovať cez likvidáciu chcem kvôli tomu, aby sa stihlo zapísať do konca roka, že je spoločnosť v likvidácii a nemusela platiť daňovú licenciu.)
1. Rozhodnutie jediného spoločníka o zrušení spoločnosti s likvidáciou, kde sa určí aj likvidátor (spoločník) a rozsah jeho pôsobnosti (samostatne?, iba úkony spojené s likvidáciou?), treba aj určiť výšku odmeny likvidátora, keď spoločnosť nemá z čoho by ju platila?
2. Podať návrh na OR na zmenu obchodného názvu - prídavok "v likvidácii", údaje o likvidátorovi a rozsahu jeho pôsobnosti a jeho podpisový vzor + zmena ZI a výšky vkladu spoločníka zo SKK na EUR (keďže sa to pozabudlo urobiť už skôr)
/66 EUR kolok, príloha: Rozhodnutie jediného spoločníka - podpis spoločníka overený notárom, Zakladateľská listina, kde bude obchodné meno spoločnosti už s prídavkom "v likvidácii", Podpisový vzor likvidátora - všetko dvojmo. nezabudla som na nejakú prílohu ešte?
Návrh bude podpísaný likvidátorom a jeho podpis overený notárom. Návrh má byť tiež v dvoch vyhotoveniach?
3. Zhotoviť mimoriadnu ÚZ ku dňu predchádzajúcemu dňu vstupu do likvidácie -> ak likvidátor zistí, že spoločnosť nemá žiadny majetok a teda nemá ako zaplatiť nielen svoje neuhradené (možno už aj premlčané) záväzky, odmenu likvidátora, ale ani súdne poplatky a prípadnú odmenu správcovi konkurznej podstaty, môže dať z tohto dôvodu návrh na výmaz spoločnosti z OR? alebo sa musí podať návrh na konkurz aj keď bude s najväčšou pravdepodobnosťou zamietnutý pre nedostatok majetku, keďže existujú neuhradené záväzky (aj keď nemajú byť z čoho uhradené)?
/tuším sa nebude dať vyhnúť tomu 1660 EUR poplatku, ktorý treba pred podaním návrhu na vstup do konkurzu zaplatiť.../

Ďakujem vopred za rady.