Gladstoner
02.12.14,07:32
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či sa môžem dať zastupovať advokátom aj v prípade, ak mám niečo vykonať osobne. Napr. Podanie žiadosti o zaevidovanie do evidencie uchádzačov o zamestnanie na miestne príslušnom ÚPSVaR. § 34 ods. 1 zákona č. 5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti "(1) Občan, ktorý sa uchádza na základe osobného podania písomnej žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade, v ktorého územnom obvode má trvalý pobyt, zaradí sa do evidencie uchádzačov o zamestnanie odo dňa osobného podania žiadosti, ak tento zákon neustanovuje inak. Žiadosť o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie sa podáva na tlačive, ktorého vzor určí ústredie."
Tweety
02.12.14,06:54
NIe, veď máš uvedené, že to musí byť osobné podanie žiadosti.
buchač
02.12.14,06:56
Hm...
Ak sa pozastavím nad otázkou...tak aj by sa dalo to zastupovanie akceptovať.

Tlačivo vypíšeš, doložíš patričné doklady...aj podpis sa dá vyriešiť plnou mocou.
Len by som bol zvedavý, ako by ten zastupujúci (nemusí byť práve advokát) zodpovedal na prípadné otázky od pracovníka ÚPSVaR.
Chobot
02.12.14,08:34
Nie, sú úkony, ktoré sa dajú spraviť len osobne. Neverím, že by paničky na úrade práce prijali niekoho do evidencie, koho zastupuje advokát. Zostala by minimálne nezodpovedaná otázka, že kde je osoba, keď sa nemôže dostaviť na úrad práce?