lukaseva
02.12.14,08:10
Dobrý deň,
chcem sa spýtať takú vec:
pre 6 rokmi som pracoval v BA v jednej firme, pracoval som ako vodič a dostal som pokutu za zlý technický stav vozidla. pred tým som zamestnávateľa upozorňoval na tento stav a on mi vravel, že ak dostanem pokutu, tak ju firma vyplatí.Pokutu som dostal, ale firma ju určite nezaplatila, aj keď tvrdila vtedy, že áno, lebo teraz mi prišiel exekučný príkaz na zrážky zo mzdy + trovy exekútora. Pred tým mi nijaká výzva neprišla, možno preto, že sme sa medzi časom presťahovali, ale som si vedomý toho, že mi žiadna výzva neprišla ani som nič neprevzal a hneď tu mám exekútora so zrážkami so mzdy. Kto musí zaplatiť pokutu pri zlom technickom stave firemného vozidla, firma či zamestnanec?Je toto v poriadku, že mi neprišla žiadna výzva na zaplatenie, ale rovno exekúcia?Vopred ďakujem.
Chobot
02.12.14,08:31
Zahral si sa na mŕtveho chrobáka a teraz si zrazu ožil?

Vtedy ťa to vôbec nezaujímalo, čo sa deje s pokutou? Až teraz, keď ti dýcha na krk exekútor?

Teraz to budeš musieť zaplatiť a skúsiť to od firmy vymáhať, najpr. podobrotky, ak ak to nepôje, tak súdnou cestou.
ivka70
02.12.14,08:37
Za pokutu je zodpovedny vodic vozidla. Ty si nemal s autom, ktore nesplnalo podmienky zakona o prevadze na pozemnych komunikaciach, nikam ist.
ak to zamestnavatel napriek tomu vyzadoval, mal si ziadat pisomne od neho, ze si je vedomy zleho technickeho stavu vozidla a ze prebera vsetky potencialne pokuty.
aj to by ta ale nevyvinilo z pokuty.

Teraz budes asi tazko dokazovat zamestnavatelovi jeho chybu a jeho prislub na zaplatenie pokuty.
To potvrdenie si mal od neho ziadat hned, nie az ked ti pride exekucia.

Zial, v tomto smere tahas za kratsi koniec ....