radhino
02.12.14,08:16
Vie mi niekto poradiť v akom čase môže inkasný pracovník, konkrétne z Profi Credit navštevovať dlžníkov. Nie som si istý ale malo by to byť od 8:00 do 18:00.
misoft
02.12.14,11:07
Podľa mňa - nikdy. Pretože ich spôsoby sú často na hrane zákona. Okrem toho - ak by inkasoval hotovosť, ako ti potvrdí, že si mu ju dal? Kúsok papiera s kliky-haky-baky to nerieši. Zabuchni mu dvere pred nosom a basta. Komunikuj písomne s Profi Credit, peniaze len z účtu na účet. Všetko evidovať, archivovať.
A toho dilina, až by sa objavil, môžeš upozorniť, že nabudúce ho bude čakať polícia (akože výpalníka).
taiko
02.12.14,11:39
dododnut sa s nim treba na hodine a na danu hodinu zavolat aj policiu. Vyzera ze su to poriadne svine. Vedie sa proti nim mnoztvo sudnych sporov. Nikde nemaju uvedene obchodne podmienky. Skratka by som sa im vyhybal na 100 honov. A ak uz by som mal s nimi nejake opletacky, tak uz len pisomne, cez SOI, pravnika a policiu by som vsetko riesil.

Najdi si v obchodnych podmienkach, ak Ti ich vobec prilozili k zmluve, ci vobec mozu od Teba vyberat nieco v hotovosti pri dverach. Dovolim si zapochybovat.
Proste, kopat, oplut, vyhodit.

PS: Citujem z cennika
"Druhá upomienka zdarma - 30,00 €" podvodnici nenazrani.
radhino
02.12.14,15:53
Ja sa pytam lebo otec meska iba jednu splatku, invalidny dochodca je. povedal im ze 2.12. z dochodku dlh dorovna. a 2.12. rano, presnejsie 7:40 zvoncek zeravy a vybuchoval panko na dvere ako keby ich chcel vyvalit. otec este oci zalepene ho celkom nepekne (pouzil vela vulgarizmov) hnal prec. panko neskor poslal SMS a on sam sa otcovi hrozil policiou a ze otec je chrapun. a ze on k nam bude chodit kedy chce ak sa dlh nedorovna. otec dostal okolo obeda dochodok a ja osobne som isiel do banky poslat dlznu sumu.
radhino
02.12.14,15:55
a sa pytam lebo otec meska iba jednu splatku, invalidny dochodca je. povedal im ze 2.12. z dochodku dlh dorovna. a 2.12. rano, presnejsie 7:40 zvoncek zeravy a vybuchoval panko na dvere ako keby ich chcel vyvalit. otec este oci zalepene ho celkom nepekne (pouzil vela vulgarizmov) hnal prec. panko neskor poslal SMS a on sam sa otcovi hrozil policiou a ze otec je chrapun. a ze on k nam bude chodit kedy chce ak sa dlh nedorovna. otec dostal okolo obeda dochodok a ja osobne som isiel do banky poslat dlznu sumu
misoft
02.12.14,22:40
No otec mal ihneď 158 vytočiť a oznámiť, že sa k nemu násilím dobíja neznámy človek a že má obavy o svoj život. By si videl, ako by ten "inkasant" pochodil...
taiko
03.12.14,06:00
no ako hovorim, ak bol panko hulvat, drzy, agresivny, zavolal by som policiu. Neexistuje, aby taketo jednanie bolo kosher. A otcovi by 25 po riti dal, ze si vobec od takych hajzlov bral pozicku