sesevicka
02.12.14,09:01
Dobry den,

Rada by som sa opytala ci niekto nevie ake pravo mam ako predseda spolocenstva. V bytovom dome s piatimi bytmi mame vlastnika, ktory svoj 2 izbovy byt prenajima rodine s 5 detmi. Maju iba kachlou pec ku ktorej sa vyjadril kominar, ze nie je vhodne ju pouzivat, kedze je v zlom stave. Napisla som majitelovi list s kopiou spravy o kominara a vyzvala ho datumom ktory urcil kominar k rieseniu. Avsak nicoho sme sa nedockali a pec vybuchla. Majitel slubil najomnikom, ze vec vyriesi, avsak po case prestal dvihat telefon. V byte nemaju ziadny iny druh kurenia. Mam ja nejake paky na to, aby som ho donutila konat? Su nejake urady, ktore mozem oslovit? Dakujem Vam velku pekne.
kanon2
02.12.14,08:36
Z mojho laickeho hladiska mozes ale je to na dlhe lakte najomnici by ti mali nosit revizie a pokial ti tie revizie nedonesu alebo vies ze to nie je v poriadku su na to nejaké kontroly. Aj ked nema niekto stavebne povolenie ktore potrebuje ked trebars bura nieco v byte ty by si mal o tom vediet pokial nie mozes na nich zavolatr kontrolu a to by malo byt aj co sa tyka ten piecky. Je to moj laicky nazor nie som odbornik
marjankaj
02.12.14,08:50
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-vlastnictve-bytov-a-nebytovych-priestorov/
§11
(5) Ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome svojím konaním zasahuje do výkonu vlastníckeho práva ostatných vlastníkov bytov alebo nebytových priestorov v tomto dome takým spôsobom, že obmedzuje alebo znemožňuje výkon vlastníckeho práva tým, že hrubo poškodzuje byt alebo nebytový priestor, spoločné časti domu, spoločné zariadenia domu, spoločné nebytové priestory, príslušenstvo alebo sústavne narušuje pokojné bývanie ostatných vlastníkov bytov, ohrozuje bezpečnosť alebo porušuje dobré mravy v dome, alebo neplní povinnosti uložené rozhodnutím súdu, môže súd na návrh spoločenstva alebo niektorého vlastníka bytu alebo nebytového priestoru v dome nariadiť predaj bytu alebo nebytového priestoru.
sito
02.12.14,10:23
A jak kúpi horší ...