zazi
02.12.14,10:44
V postupoch účtovania v § 56 odst.14 je napísané: Na účtoch časového rozlíšenia sa neúčtuje, ak ide o nevýznamné sumy výnosov a nákladov a zároveň ide o každoročne sa opakujúce plnenia, napríklad telefonne poplatky, poplatky za odpad, predplatné. CHcem sa spýtať- či sa musím dodržiavať tohto §. Pre mňa je výhodnejšie časovo rozlíšiť ako sledovať, či som neprekročila limit, ktorý si musím stanoviť v internej smernici, do akej sumy budem tel.poplatky dávať do nákladov. Keď si stanovím nejaký limit a potom ho prekročím, tak potom rozdiel budem dávať na časové rozlíšenie? Neviem, ako by ste postupovali Vy_
Mishok
02.12.14,09:54
,,významnú sumu" si v smernici určiť nemusíš (aj keď je to v niektorých prípadoch výhodné a pragmatické) náklady kt sa opakujú každý mesiac by som nerozlišoval.
karakul
02.12.14,10:26
Ono to nie je len ČR pre rok 2015, ale už i 2014...

je pripravovaná novela postupov účtovania s navrhovanou účinnosťou k 31.12.2014 k časového (ne)rozlišovaniu:

- bude to MOŽNOSŤ a nie POVINNOSŤ (teda ak je niekomu výhodnejšie rozlišovať, bude mať tú možnosť)

- nevýznamné sumy – to nebude neplatiť pre MIKRO ÚJ

- namiesto "každoročne opakujúce sa plnenia" – má byť "účtovné prípady medzi dvoma účtovnými obdobiami" (to je ak pôjde o náklad/výnos týkajúci sa 3 a viacej účtovných období, rozlišovať bude treba).
zazi
02.12.14,10:43
Takže ak naďalej budem telefóny a časopisy časovo rozlišovať neurobím nič zlé ?
Carsgirl
15.12.14,12:51
Zakonna poistka je kazdorocne sa opakujuci naklad/vydavok, sa musi ci moze rozlisovat?
double
16.12.14,14:35
a načo to chces rozlišovať? ved to je jednoduchsie zaúčtovat do nákladov. ja mam napr Paušal od 9 dna do 10dna a doteraz som musel kazdý tel. rozlíšit takto to buchnem do decembra a mám pokoj. Aspon niečo z novely čo mi ulahčí prácu