sara-ke
30.04.06,21:58
Dobry vecer,


mam takyto problem, dufam, ze sa mi to podari vysvetlit zrozumitelne: takze pocitala som mzdy (som aj v tomto zaciatocnik) od januara 2006, aj vykazy do SP,ZP-vsetko je zaplatene, ale pri pocitani miezd v aprili som zistila nejake chyby vo vymer.zakladoch v januari, februari.... tak som urobila opravu, podala opravne vykazy do SP, ZP- zistila som (aj v ZP) ze mam preplatky voci nim...takze to znamena, ze som preddavky za mesiac marec platila ovela mensie ake mam vlastne vypocitane...no a tu je ten problem, neviem to zauctovat .... mzdy za jan., feb. uz mam zauctovane, ale co teraz kedze som podala tie opravne vykazy, na kt. su ine sumy.. mam ten uctovny doklad z jan.,febr., opravit-normalne prepisat...ale potom mi to nebude sediet s bankov. uctom.kolko som zaplatila....ako to mam urobit????
prosim najde sa nejaka dobra dusa co mi poradi
(robim v Omege, dufam, ze je to napisane zrozumitelne, hm?) :confused: :o
KEJKA
30.04.06,20:49
v súlade s obdobím, kedy si zistila chybu, zaúčtuje rozdiely medzi pôvodným a dodatočným výkazom. Tým sa ti zmení predpis. Úhrady prispôsobiš tak, aby si si preplatly či nedoplatky vyrovnala. Zrejme to nepôjde automatizovane, ale budeš musieť účtovať ID_dokladom.
v PU 524, 331 / 336 (plus,mínus, ako to vychádza, nepíšeš.