zukna
02.12.14,11:57
Suseda nado mnou v byte si zateplila časť vonkajšej steny. Začala mi vlhnúť stena, roh miestnosti od vrchu až dole a pokračuje to dole k ďalšej sudede. Kde je problém? Ako ho odstrániť?
denis_m6
02.12.14,11:04
zateplit svoju stenu a posunut problem nizsie? :D

ale teraz vazne, bol podobny problem a naozaj pomohlo az doizolovanie celeho domu.
zukna
02.12.14,11:12
Ma tak napadlo, že to odstániť to jej zateplenie. Spravca baraku sa na to chystá.
denis_m6
02.12.14,11:17
tak ked ak nema stavebne povolenie, bude sa jej argumentovat tazko. Preco nezateplite celu bytovku, to by isto pomohlo vsetkym a negativa nie su.
zukna
02.12.14,11:19
Neoplati sa, ani len polovica bytov nema vymene okná.
denis_m6
02.12.14,11:31
co s tym maju spolocne okna? tie sa daju vymenit aj neskor.
zukna
02.12.14,11:34
unik tepla, ani strecha nie je zateplena
denis_m6
02.12.14,11:43
ako fascinuju ma ludia, co hovoria len preco sa to neda a najdu si milion dovodov preco to nejde. Treba spravit projekt, nacenit, poziadat ziadost o dotaciu, prispevok, pozicku a zacat opravovat, ved za par rokov to bude stat ovela viac a cena bytov pojde rapidne dole. Osobne lutujem toho chudaka co byva pod strechou a tych par ludi, ktori by aj chceli rekonstruovat, keby nebola vacsina proti, lebo by to znamenalo priplatit 20 centov na meter stvrocovy mesacne viacej do fondu oprav navyse.

ALE

odpovedat na tvoju otazku, ano, ak nema pani nad tebou stavebne povolenie na zateplenie steny bytovej jednotky, spravca ju moze/musi/mal by vyzvat na odstranenie.
zukna
02.12.14,12:52
ano más pravdu netreba hľadať výhovorky ako to nejde, ibaže niekedy to HNEĎ naozaj nejde...keďže sa menili stupačky, idú sa miť výťahy, pretože hrozí že rezízak ich odstaví a luďia o paličke asi do 9. poschodia denne opakovane nebudú vládať chodiť a keď k tomu ten vlhký rok asi trápi iba mňa