sviatuct
30.04.06,23:45
Dobry den,

pri kontrolovani si uctovnictva za 2004 som si nasiel chybu, a sice na FA za nakup tovaru boli dve polozky, a ja som zauctoval do nakupu tovaru cenu s DPH prvej polozky a do DPH cenu s DPH druhej polozky. Neviem kde som mal hlavu a neviem, preco ten dodavatel to mal tak cudne rozhadzane po FA.

Mal som zauctovat

tovar / dph
3000 / 570

a zauctoval som

3451 / 119

takze som sam seba ukratil na odpocte DPH - zaplatil som viac ako som mal o 451Sk,

ale zaroven som zaplatil menej na dani z prijmu (o 451 * 0.19 = 86Sk), kedze po opraveni by mi klesli vydavky o 451.

Co mi poradite?

Mam dat dodatocne priznanie na DPH, DP na dan z prijmu FO, vykaz o prijmoch a vydavkoch, alebo mam hrat mrtveho chrobaka, keby nieco, ak sa nieco vyskytne?

Co s tym mam urobit v penaznom denniku, na PPD?

V evidencii zasob to mam so spravnou cenou bez DPH.

Co mi hrozia ake postihy, pokuty, ak by som mal niekedy DK? :confused::mee:
liba2
01.05.06,06:56
Dobry den,

pri kontrolovani si uctovnictva za 2004 som si nasiel chybu, a sice na FA za nakup tovaru boli dve polozky, a ja som zauctoval do nakupu tovaru cenu s DPH prvej polozky a do DPH cenu s DPH druhej polozky. Neviem kde som mal hlavu a neviem, preco ten dodavatel to mal tak cudne rozhadzane po FA......
Co mi hrozia ake postihy, pokuty, ak by som mal niekedy DK? :confused::mee:
Ide o zanedbateľné sumy. Prepočítaj si stratený čas na opravy, či ti to zato stojí.....:D Ja by som s tým nič nerobila.
Zita5
01.05.06,07:31
Ťažko v tomto prípade radiť , záleží od Teba ako sa rozhodneš , nejedná sa o veľkú sumu, ale ak by sa bola kontrolovala DPH na vstupe/neviem si zvyknúť na nový názov/, tak by sa na chybičku bolo prišlo , taktiež i pri dokladovej kontrole. Ale čo už narobíš . :) ;)

Buď to necháš tak , s tým , že snáď ten rok nebude kontrolovaný a aj keby bol , daniari sa potešia , že môžu dať do zápisu pár koruniek , čo pri kontrole zistili .:) Netreba sa ich až tak báť , aj to sú ľudia a je to jasná chybička , ktorá sa nám môže prihodiť hocikedy .:)

Alebo , poopravuješ všetko s vyhotovením DDP či už DzP i DPH aj so súvisiacimi VoMaZ a VoPaV .Tu by som upozornila však aj na skladovú evidenciu ohľadne tovaru , nakoľko jednotková cena nie je správna .
sviatuct
01.05.06,16:23
Dakujem :)

Ake sankcie mi moze DK naparit za taketo chyby? Len 3% x 3 z rozdielu? Alebo aj nieco dalsie?

Dalsia podotazka, je velky problem, ked nemam blocek k jednej FA za nakup tovaru? FA mam, Dodaci list mam, Reklamacny protokol mam, ale blocek nie :confused: (tiez 2004). Neviem, kde sa podel, ci pri reklamacii sa zapatrosil, ked som to reklamoval, na VPD mam len dierky po spinke. (Som bol v tom obdobi trochu mimo, po rozchode, takze je mozne, ze som ho zalozil a zaboha ho neviem najist). :confused: