Nikto015
02.12.14,14:34
Dobrý deň,
zaujímalo či existuje medzera v zákone vďaka ktorej zamestnávateľ nie je povinný preplácať porady ktoré sú mimo pracovný čas. Respektíve ako sa brániť voči takýmto otrokárskym praktikám. Podľa mňa to nie je v poriadku, nie dosť že sa do práce musí človek dopraviť počas voľna, ale ani nie sú ochotný preplatiť jednu hodinu ktorú tam človek strávi. Ako sa môže človek brániť?
ivka70
02.12.14,13:43
Asi si nepochopila, on ma pracovnu poradu, ktoru jeho zamestnavatel zvola mimo jeho standardny pracovny cas .... a pyta sa ,ci je to pre neho nadcas a ci to ma mat zaplatene ......
Nikto015
02.12.14,13:45
Ivka to vysvetlila ... ak som to napísal nezrozumitelne ospravedlnujem sa
terezamaria
02.12.14,13:53
Ďakujem....zle som čítala, samozrejme, že je to nadčas, pokiaľ nie si vedúci pracovník a nemáš to zakotvené v pracovnej náplni.
Tweety
02.12.14,14:05
Ako? No predsa Zákonníkom práce.
marjankaj
02.12.14,14:05
Ani čas strávený na fejsbúku ti nechce preplatiť?????
Nikto015
02.12.14,14:16
poprosil by som normalne otazky a odpovede .... ale aby som nebol na tvojej mentalnej urovni .... nejedna sa o moju pracu ... ja v mojej praci ak mam splneny plan si mozem robit co chcem .... ale na FB nechodim
Chobot
02.12.14,14:16
Ak je porada zvolaná mimo pracovného času, ide o prácu nadčas. Pokiaľ nemáš v pracovnej zmluve klauzulu, že prípadná práca nadčas je zahrnutá v mzde, tak je zamestnávateľ povinný ti uhradiť nariadenú prácu nadčas v zmysle zákonníka práce.
Nikto015
02.12.14,14:18
Ďakujem ....... ale skôr ako začne boj zo zamestnávateľom ... ma zaujímali nejaké bližšie rady resp. paragrafy ... alebo či nemá niekto podobnú skúsenosť .... ale za každú odpoveď ďakujem
marjankaj
02.12.14,14:18
Ja by som zase poprosil o normálne a jasné otázky
taiko
02.12.14,14:21
comu nerozumies? Ci mal zadavatel napisat miesto porady meeting?
buchač
02.12.14,14:22
...nie dosť že sa do práce musí človek dopraviť počas voľna...
==========================================

Sa čudujem, že si šiel z Bratislavy pracovať na niekde na Rusnaky...;) Ti kázal niekto ?
Nikto015
02.12.14,14:26
a nevadí že porada je v deň, v ktorý zamestnanec nie je v práci ... ak sa pracuje na smeny a v daný deň porady nemá smenu taktiež platí čo ste napísali?
fortunka
02.12.14,14:43
mimo pracovny cas a co takto mimo pracovnej naplne? ak je v pracovnej naplni zucastnovanie sa porad a inventur v ramci danej mzdy a nerata sa to ako nadcas... Predokladam, ze porady nie su kazdy den... tak hadam sa to da prezit ;) Ked sa nejedna o tvoju pracu s kym chces bojovat? ;) Ako vies objektivne zhodnotit co je a co nie je nadramec? Podla 8:00-16:30? :)))) V tejto dobe je fajn mat pracu a neriesit malichernosti ;) U nas pozadoval zamestnavatel byt v praci pol hodinu pred zaciatkom prace a taktiez sa vsetko balilo minimalne pol hodinu po tom... a ako to bolo odvovodnene? No pocas pracovnej doby sa pracovalo a mimo nej sa vsetko pripravovalo :))))
Ale inak ano,mala by to byt praca nadcas a ak je to v den ked nie je smena tak tiez a moze ju zvolat aj mimo den smeny... samozrejme...ved ak tam maju byt vsetci, tak niekto urcite prave vtedy nepracuje.
veronikasad
02.12.14,14:58
V akej funkcii pracuješ ? O aké porady ide ?
Tweety
02.12.14,14:59
platí