skutrica
02.12.14,15:44
Dobrý deň, zistila som, že som v 10/2014 vynechala dve čísla faktúr. Bolo to z dôvodu, že som v jeden deň vystavovala 2 faktúry na 2 firmy a poslednú na inú firmu. Avšak potom som jednu z faktúr na tieto firmy vymazala a položky faktúry som dala spolu do jednej faktúry keďže spadali do jedného mesiaca. Teraz mi chýbajú dve čísla a už prešla lehota na vystavenie daň. priz. z DPH.

Kým sa nepodávali kontrolné výkazy tak by som to vyriešila jednoduchým poslaním faktúry s novým číslom ale teraz neviem či to tak môžem urobiť, keďže nechcem predmetným firmám sťažovať prácu. A neviem tiež ako to potom budem účtovať ja v evidencii pohľadávok, aby som mala doklad o zmene číslovania. Mám len vložiť medzi faktúry informáciu o vynechaných číslach z dôvodu...... Veľmi pekne ďakujem za odpoveď
bea
03.12.14,09:00
Môjmu klientovi sa stalo podobné.... Tak som poradila tak, ako píšeš Ty, teda nechať vynechané číslovanie a vložiť lístok s vysvetlením, že sa stala chyba a číslo v poradí je ozaj vynechané, aby bolo jasné, že nebola nejaká faktúra vybratá z poradia. Ešte neviem, čo by na to povedala kontrola, ale myslím, že chyba sa môže stať a takto by to malo byť jasné....
skutrica
03.12.14,17:57
dakujem za odpoved, dufam ze to bude dobre