naxmt
02.12.14,22:38
Dobrý deň, chcel by som poprosiť o informáciu. Je možné využívať súkromné osobné auto na podnikanie v sro? Jedná sa o to, že konateľ spoločnosti nie je majiteľom tohto vozidla. Mal som informácie, že je to možné. Dokladovať náklad na PHM a akontáciu 0,183/km , ale po včerajšom sedení s účtovníčkou som dostal informáciu, že amortizáciu v tomto prípade nie je možné uplatňovať, pretože auto nie je vo vlastníctve konateľa spoločnosti. Ako to teda je? Ďakujem pekne za pomoc a informácie.
avalik
03.12.14,00:51
Konateľ je na účely zákona o cestovných náhradách považovaný za zamestnanca.

Tebe aj pani účtovníčke odporúčam naštudovať uvedený zákon, hlavne § 7 ods. 1).

Pani účtovníčka si to predpokladám mýli s § 19 ods. 2 písm. e) zákona o dani z príjmov - tam ale ide o živnostníka, nie o konateľa sro.