peteriak
03.12.14,01:30
Bola vystavená FA (sp. úhrady prevodom) , nakoniec prebehla úhrada v hotovosti. Firma medzitým zmenila majiteľa.
Je to problém, že je na FA stále napísané prevodom a nieje to na PPD? VĎaka
Sú nejaké možnosti ako to vyriešiť?
jerkoM
03.12.14,02:29
Podla mna staci opravit tu existujucu fakturu, kde sa prepise "prevodom" na "hotovost" a vystavis PPD pre danu firmu a seba s prislusnym datumom. Zmena majitela by nemala hrat rolu.
Nie som odbornik, ale malo by to tak byt. Ak nie, nech ma niekto opravi :-)
zlatica76
03.12.14,06:39
Spôsob úhrady nie je povinnou náležitosťou faktúry. Pre mňa ako účtovníka to má viac-menej len evidenčný charakter.

Z môjho pohľadu na faktúre netreba nič prepisovať. V účtovníctve by sa ti faktúra mala spárovať s platbou z pokladne.

Otázne je, či na druhej strane nemali vystaviť doklad z ERP.
kn-alka
03.12.14,07:06
Ja tiež nepozerám na formu úhrady, je to len informatívny charakter - osobne tiež uhrádzam faktúry ako mi to príde vhod, nepozerám, či je na nej písané prevodom, alebo v hotovosti.

Dôležité je v účtovníctve spárovanie - doklad o úhrade.
kn-alka
03.12.14,07:18
jerkoM - typujem, že platíš elektrinu,plyn - prichádzajú ti faktúry, väčšinou nastavené tak, ako zvykávaš platiť - buď máš pripojený šek, alebo vystavený prevodný príkaz do banky.

Ak máš príkaz a na účte nemáš dostatok peňazí, zabehneš do ZEZ-ky, aby ti opravila faktúru, lebo ty teraz chceš zaplatiť v hotovosti? NIE - vyberieš sa na poštu a vyplníš šek a zaplatíš.

Alebo telefon - ak platíš prevodom, ale práve si pri ich prevádzke tak zbehneš dnu a zaplatíš v hotovosti, dostaneš príjmový doklad a basta .- nebudú ti opravovať na faktúre údaj: v hotovosti.

:D :D
peteriak
03.12.14,13:05
ďakujem za radu. zabudol som podotknúť, že ide o poskytovanie služieb IT, kde všetko sme doteraz riešili na faktúry. takže PPD predpokladám, že budem si musieť od danej firmy dodatočne vypýtať.
peteriak
03.12.14,13:07
jj, takáto možnosť sa mi zdá ako najviac reálna. ďakujem.
marjankaj
03.12.14,13:08
Vy ste zaplatili a nemáte k tomu doklad???? No možno budete musieť zaplatiť ešte raz.
peteriak
03.12.14,13:10
nie, nám bolo zaplatené sa IT služby - pôvodne to mal byť uhradené na FA(tá bola vystavená), no naoniec som peniaze dostal v hotovosti. v danom momente som PPD pri sebe nemal.
marjankaj
03.12.14,13:16
A čo keby si to hneď napísal do zadania?:eek:
Nie sme tu jasnovidci. Tak si vystav doklad sám. A druhá strana ak ho bude potrebovať, tak nech si ho od teba vypýta.
peteriak
03.12.14,13:26
pardon za nekompletnú info., táto možnosť je fajn, vďaka.
jerkoM
03.12.14,21:53
kto sa tu bavi o nejakom telekome alebo plyne?
ak si to k-analka nepochopila, ja som napisal, ze ten udaj sa da uplne v pohode prepisat bez zbytocnosti.