Difi
03.12.14,13:33
Dobrý deň, mám otázky týkajúce sa zlúčenia: Aký postup treba dodržiavať:
- ak spoločnosť A ktorá zaniká je platiteľom DPH a spoločnosť B s ktorou sa zlučuje nie je platiteľom DPH, a spoločnosť A patrí k DÚ Nitra, a spol. B má sídlo v Bratislave – treba poslať oznámenie pre každé DÚ?
- spol. B podľa ZDPH §4 ods. 4 automaticky stáva platiteľom dane? Treba oznámiť do 10 dní? Je nato doklad? Osobne alebo stačí elektronicky? Myslím preto, lebo:
- spol. A má vo vlastníctve nehnuteľnosti – na niektorých budovách boli vykonané opravy a technické zhodnotenie z ktorých uplatnila DPH na vstupe, jedna budova je nedokončená a je v nepoužiteľnom stave. Niektoré budovy sú v prenájme s DPH pre iné spol. Kolaudované boli ešte pred r. 2001.
Keď sa podarí mi urobiť zlúčenie, tak firma B ako bude fakturovať – bez DPH, alebo keď DU vydá do 10 dní osvedčenie o reg. pre daň a pridelí ident. číslo pre daň, tak bude naďalej s DPH ako spol. A ?
Pri zlúčení treba si prihliadnuť na úpravu odpočítanej dane IM, alebo ak dostane ident. číslo pre daň, tak nie? Na spol. A ktorá zanikne nevzťahuje § 54 úprava dane odpoč. pri IM, nezmenil účel použitia od obstarávania.
Ďalšie otázky: keďže treba notárska zápisnica, pre notára aké doklady treba pripraviť a do ORSR treba vypísať nejaké formuláre?
Ak spoločnosť A zanikne povedzme 31.12.2014, tak má povinnosť platiť daňovú licenciu, alebo radšej ponáhľať sa a dať skorší dátum? Zatiaľ ďakujem, pekný deň.

Niekto má skúsenosť s fúziou dvoch spol.?

Som zvedavá, že aké problémy, ťažkosti sa vyskytli popri práci ktoré nie sú uvedené v textoch. S pozdravom

Prosím o pomoc ohľadom DPH, aby nemali spoločnosti problém ani zanikajúca, ktorá je platiteľom DPH a nástupnícka ktorá nie je platiteľom DPH? S pozdravom