oliwear111
03.12.14,14:59
Dobry den, potreboval by som poradit. Cca v roku 2011 som si vybavoval pozicku vo vyske asi cca 2500€. RIadne som ju splacal,ale prisiel som o robotu a rok som neplatil(Samozrejme zavinene aj mojou hlupostou ).teraz mi volal pan z danej firmy ze pripad posunuli na exekuciu, a momentalne tato vec caka na pridelenie exekutorovi.

Moja otazka sa tyka toho ci je mozne tento proces nejako zmenit.
1. Vec mi bola oznamena cca 27.novembra 2014, na zaklade dohody so zastupcom tejto firmy som sa dohodol ze treba poslat splatku co najskor.
V pondelok 1.12.2014 som poslal splatku vo vyske 120€ (Vedel by som sa hybat do vysky 220€ mesacne.Nato mi oznamil ze uz to nieje mozene a neda sa s tym nic robit.

2.Samozrejme chcem zacatriadne splacat tuto pozicku aby som sa vyhol exekucii, preto som ponukol danej firme moznost normalneho splacanie,moznost zrazok zo mzdy.
3.Popri tom sa snazim vybavit si cez banku refinancovanie uveru.
Od minuleho tyzdna s firmou plnohodnotne komunikujem a poslal som aj peniaze.

Vedel by mi niekto teda poradit??? co a ako pripadne najst nejake vhodne riesenie.
Dakujem
draik
03.12.14,14:46
Predtým, než začne exekúcia, by firma musela mať v rukách tzv. exekučný titul, ktorým môže byť napríklad rozhodnutie súdu či notárska zápisnica. Ak ste neplatili splátky a nekomunikovali s firmou, je pravdepodobné, že veriteľ vyhlásil predčasnp splatnosť celého úveru.
oliwear111
03.12.14,15:13
Tomu rozumiem, co sa tyka exekucneho titulu, som si nieco vygooglil :) Ano s firmou som nekomunikoval. :( (moja hlupost)
Tato pohladavka caka momentalne na pridelenie exekutora. Jedinu moznost aku mi zastupca firmy povedal je splatit celu pohladavku naraz ale na to momentalne nemam peniaze.(informacia c.3 v mojom prispevku - refinancovanie)

Pan mi povedal ze keby som to o mesiac skor zaplatil tak by sa to dalo riesit ale teraz uz nie. Preto mi nejde do hlavy preco sa to neda este nejako riesit ked som teraz poslal tu splatku.

S firmou uz dva tyzdne komunikujem, a aj som poslal jednu mesacnu splatku vo vyske 120€.A nemam problem platit pravidelne mesacne splatky, pripadne zrazky zo mzdy vo vyske 250€.

Zaujma ma ci sa s tym neda nieco robit ak by nevyslo refinancovanie uverom.Zasiahnut nejako do tohoto zavazku pripadne ovplyvnit nejako EXEKUCNY TITUL.

Zaujma ma tiez ze ked mi pride upovedomenie o zacati konania a mam moznost podat namietku, ze ci mozem ist za exekutorom a hned zo zaciatku ziadat zrazky zo mzdy. pripadne podobne, aby nedoslo k zablokovaniu uctov.pretoze na ucte nemam dostatok fin.prostriedkov.
AmmiS
03.12.14,20:45
To, ako s vami jednajú je ich overená taktika. Pokiaľ je to nebankový subjekt, dala by som si posúdiť zmluvu, či neobsahuje neprijateľné zmluvné podmienky, ktoré sú zakázané. Aby mala spoločnosť exekučný titul, musí svoj návrh - žalobu podať na súd, bez súdneho konania a jeho výsledku rozsudku (alebo platobného rozkazu) nemôže začať exekúcia.
oliwear111
03.12.14,21:33
Dobry den,
Niesom si isty ci Vam moja sukromna sprava dosla tak to pre istotu napisem sem.

Jedna sa o spolocnost PROFICREDIT.

Neviem inac ci to je normalne, ale na moj ucet prisli peniaze na zaklade revolvingoveho uveru,ktory som cerpal, ale prisla mi len postou zmluva o tomto revolvingovom uvere. nic ine. niec som ani neodpisoval.

Chcem pdootknut ze nakolko som tuto sumu cerpal som ochotny ju bez problemov, a s urokmi zaplatit.uvadzam to len ako argument neseriozneho jednania.

Mojou vinou je to ze som neplati po dobou cca jedneho roka pozicku nakolko som zmenil telefone cislo.( zo sukromneho na firemne). Preto nastava prvy problem komunikacia ktoreho som si vedomy. :( vdaka mojej hluposti.
Co sa tyka zmluvy tu Vam mozem psolat odfotenu cez vikend nakolko som na sluzobnej ceste v Polsku a domov sa dostanem az cez vikend.
Teraz trochu kontkretnejsie.Pan z tejto spolocnosti mi volal 27.11.2014 ze musim v blizkej dobe zaplatit splatku inac tato pohladavka bude posunuta na exekuciu. Povedal som mu ze splatku mozem zaplatit naskor 28.11.2014 alebo 1.12.2014 ked mi pride vyplata na ucet,Tuto splatku som aj realizoval vo vyske 120€. V ten den mi bolo oznamene ze je to bohuzial neskoro ale tato vec bola posunuta na exekuciu a caka sa na pridelenie exekutora.
Navrhoval som zacat normalne splacanie v mesacnej vyske cca 250€, pripadne ako zaruku zrazku zo mzdy,kedze mam zmluvu na dobu neurcitu a stabilne pracovne zazemie.No neuspel som.

Mam otazku, ci mam nejaku moznost zasiahnut do konania medzi touto danou firmou a exekutorom, pripadne sa dohodnut nejako s exekutorom na zrazkach zo mzdy aby nedoslo k zablokovaniu uctu..
draik
04.12.14,07:21
Stále ste nenapísali podstatnú informáciu, či už prebehlo súdne resp. rozhodcovské konanie a či Vás spoločnosť písomne informovala o tom, že vyhlásila predčasnú splatnosť úveru.
oliwear111
04.12.14,08:07
Myslím že rozhodcovské konanie už prebehlo.bol som o tom informovaný doporucenou zasielkou.čo sa týka predčasnej splatnosti ak to nebolo napísané v rozhodcovskom konaní(musím si to overiť v liste) tak som o tom informovaný nebol.