nika.sum
04.12.14,08:39
Otazka je smerovana na tych, ktori maju skusenosti s uctovanim taxikarov. Postrehla som, ze od 1.1.2014 bola zmena, taxikari musia mat namontovane taxametre, ktore tlacia potvrdia, aspon tak som to pochopila. Je to teda tak, ze by sa mal z tych taxametrov dat stiahnut nejaky vystup za mesiac alebo za cely rok, nieco ako na ERP intervalova zavierka, alebo ako to funguje? mate prosim s tym niekto skusenost?

Prosim najde sa tu niekto kto uctuje taxikara?
Evita M
05.03.15,12:21
Dobrý deň, pokiaľ viem, tak sa nedá vytlačiť mesačný výstup. Každý blok (a za každé auto zvlášť ) nalepujú taxikári do knihy a na konci mesiaca mi dajú kumulovaný stav príjmov, čiže doúčtujem len rozdiel. Mňa by ale skôr zaujímalo , či podľa nového zákona u virtuálnych registračných pokladniach sú povinní vymeniť tieto taxametre, ktoré majú len rok za registračné pokladne, alebo za virtuálnu pokladňu ? Neviem si ale predstaviť ako takúto virtuálnu pokladňu bude v taxíku využívať ? Ako vytlačí doklad z virtuálnej pokladne ? Stretol sa s tým prosím Vás niekto ? Alebo neriešite podobný problém aby ste splnili povinnosť do 1.4.2015 ? ďakujem
ekopo
19.03.15,16:42
aj mňa by zaújmal stav od 1.4.2015 pri taxislužbe
Zorenka1
19.03.15,17:32
Nerobím síce taxikára, ale podľa vyjadrenia FS taxikár nemusí vydať pokladničný doklad, ak vydáva potvrdenie o zaplatenom cestovnom- vytlačeného z taxametra. Má ale povinnosť tento príjem zaevidovať do VRP. Ak taxikár nemôže zo závažných dôvodov použiť VRP- myslia sa asi technické nedostatky -internet, je povinný vystaviť paragon a tento spolu s potvrdením z taxametra odovzdať zákazníkovi. Aspoň toľko z usmernenia FS.
ekopo
19.03.15,17:37
dakujem za komentár, toto usmernenie poznám. Len taxikári vo všeobecnosti melú niečo o tom, že majú výnimku - o čom nemám poznatky. že vraj niečo bolo na TA3
veronikasad
19.03.15,18:08
Nemajú výnimku, bola som na seminári FS k VRP minulý štvrtok, výklad bol rovnaký ako píše Zorenka.
Zorenka1
19.03.15,18:09
NR SR schválila výnimku pre taxikárov 03.02.2015. Nebudú musieť používať ERP, ale len VRP s jestvujúcim talčiarňami taxametra.
nika.sum
19.03.15,23:04
Dakujem za info.
pandorasbox
23.03.15,08:59
vie niekto poradiť, ako to vlastne je. taxikár po 01.04.2015 musí zaregistrovať do VRP. kedy? ihned ako vykonal službu? alebo na konci dňa? vďaka