anajka2
04.12.14,08:11
Bývame v RD, ktorého pozemok hraničí s komunikáciou patriacou mestu - je to príjazdová spevnená cesta k domom. Hranicu s naším pozemkom tvorí odjakživa živý 18 ročný plot, avšak nedávno nám mesto poslalo výzvu na odstránenie pevnej prekážky (zeminy, porastov) z danej komunikácie, a to do 20 dní, inak nám hrozia sankciou. Po vymeraní skutočného stavu hranice nášho pozemku geodetom sme naozaj zistili, že na niektorých miestach o 0,8m presahuje zemina s trávnatým porastom do mestkej komunikácie. Naša situácia sa za posledné obdobie zmenila a celá nehnuteľnosť je momentálne v prebiehajúcej dražbe a ako majiteľ nemám teraz právo zasahovať do stavu nehnuteľnosti. Toto som dal na vedomie aj mestu, avšak napriek tomu trvajú na odstránení z ich časti pozemku. Opätovne som pripravil list, v ktorom vysvetľujem, že odtrániť zeminu a porast iba z ich pozemku nie je možné bez toho, aby sa nezosunula pôda aj z našho pozemku, a tým by sme spôsobili poškodenie nehnuteľnosti, čo by ju znehodnotilo. Prosím vás o radu, či má mesto v tomto prípade naozaj právomoc udeliť nám sankciu a ak áno do akej výšky? Ďakujem.
Doplňujúca info: dom s naším pozemkom je vo svahu a cestná komunikácia je asi o 1,5 m nizsie a zrejme rokmi došlo k postupnému zosuvu. Avšak na našom pozemku sú vysadené 18 ročné tuje, ktoré tvoria živý plot a ak odstránim časť svahu, ktorý ich drží, určite by to celé spadlo aj so živým plotom :(
Chobot
04.12.14,08:48
Z popisu mi mie je celkom jasné, v čom je problém. Ako môže byť zemina na komunikácii? Resp. ako odstrániť zeminu? To je zemina na komunikácii?

Ak kríky sú skutočne na pozemku mesta, tak zober pílu a urež ich pri zemi.

Skús pripojiť foto, nech vidíme, ako to tam vyzerá. Že prečo nemôžeš urobiť úpravy len na obecnom pozemku.
anajka2
04.12.14,08:55
Doplňujúca info: dom s naším pozemkom je vo svahu a cestná komunikácia je asi o 1,5 m nizsie a zrejme rokmi došlo k postupnému zosuvu. Avšak na našom pozemku sú vysadené 18 ročné tuje, ktoré tvoria živý plot a ak odstránim časť svahu, ktorý ich drží, určite by to celé spadlo a tým by sa zničila časť plota ...