terezakln
04.12.14,09:18
Dobry den.
Chcem sa opytat, moze si obchod (potraviny Jednota) dat ku pokladni vyzvu: PROSIME ZAKAZNIKOV ABY BEZ VYZVANIA UKAZOVALI TASKY. ?? Je to legalne, "nutit" zakaznikov aby ukazovali vlastnu tasku, bez akehokolvek podozrenia ze dotycny clovek kradol? Dakujem.
ivka70
04.12.14,08:25
Ved ich prosia, nikto ich nenuti. Co by urobili, keby si ju neukazala?
terezakln
04.12.14,08:35
tak som sa mozno zle vyjadrila, ale pride mi ponizujuce niekomu ukazovat moju tasku, bez akehokolvek pdozrenia...
Peggynka
04.12.14,09:07
Nech ti ukážu zákon,ktorý im to umožňuje.:D
buchač
04.12.14,09:16
Chcem sa opytat, moze si obchod (potraviny Jednota) dat ku pokladni vyzvu: PROSIME ZAKAZNIKOV ABY BEZ VYZVANIA UKAZOVALI TASKY. ?? Je to legalne, "nutit" zakaznikov aby ukazovali vlastnu tasku, bez akehokolvek podozrenia ze dotycny clovek kradol? Dakujem.
Dať môže...no zákazník predsa nemusí akceptovať. Je to len a len na jeho dobrej vôli.


terezakln (Dnes 10:35) tak som sa mozno zle vyjadrila, ale pride mi ponizujuce niekomu ukazovat moju tasku, bez akehokolvek pdozrenia...
Tašku nemusíš ukázať pracovníčke ani pri odchode z predajne. Nemá totiž oporu v zákone. Na to sú iné orgány...aj SBS musí mať adekvátne podozrenie a dôkaz. Pri odchode môže pracovník len požiadať akurát o nazretie do tašky. Pri podozrení a dôkaznom bremene IBA zadrží a prehliadku už MOŽE vykonať len príslušník PZ SR.
---------------------------------------
Takže taký súhrn by sa dal povedať, že (mojimi slovami) by som mal úplne v paži.