ajacik
01.05.06,16:28
Prosím všetkých o pomoc.

Mám 2-ročného yorkshira. V piatok sme boli u lekára a prišli na to, že mu vyskakuje kolienko na zadnej nožičke.
Nemá niekto z vás skúsenosti s niečím podobným? Neviem sa rozhodnúť, či ho dať operovať, alebo nie.
Ak môžte poradte mi, prosím. Veľmi ma to trápi.

Dakujem
rada
01.05.06,14:54
Psíci to je moja a mojej polovičky slabosť. S uvedeným síce nemáme skúsenosti, ale máme vynikajúce skúsenosti s lekármi v Trnave pre prípad, že by si nemala dobrého odborníka. Sú fakt dobrí. Je to klinika a lekári sa špecializujú napr. internista, odborník na oči, kožu a pod. Aj cenovo sú prijateľnejší ako v Bratislave aj keď v našom prípade je rozhodujúce, aby náš psík dostal pomoc a nie koľko zaplatíme. Lekár veľmi starostlivo zvažuje či a aké kroky podnikne, v komplikovanejších prípadoch konzultujú viacerí lekári a pod. Máme tam dobré kontakty ak by bolo treba radi pomôžeme.
Držím palce, aby havinko bol čoskoro zdravý.
ajacik
01.05.06,15:04
Dakujem. Ja som zo Žiliny a máme tu tiež kliniku - zatiaľ len samé dobré skúsenosti. Fakt super prístup. Ked havino nespolupracuje, snažia sa ho podplatiť piškotou :).
Len som sa niečo chcela dozvedieť, lebo ideme k lekárovi až budúci týždeň. A veľmi ma to trápi, tak som chcela získať nejaké info.
ČO sa týka peňazí za lekárov - to máš pravdu: idú mu odstaňovať zubný kameň budúci týždeň a bude ma to stáť 1.800 Sk (aj s krvným rozborom). Veru všetci vieme, že to nie je o peniazoch. :)
rada
01.05.06,15:49
Takže držím palce. Tie zvieratká si to od nás zaslúžia. Veď nakoniec my sme si ich vybrali a oni sa nám len odvďačujú tým, že preukazujú nám svoju veľkú lásku a náklonnosť. A ak by náhodou bolo treba kľudne mi napíš ss.
Pekný večer.
Eulalia
01.05.06,17:48
Ked má človek psíka v byte, je to rodina, je to láska na celý život. Držím Ti palce, aby to dobre dopadlo.
ajacik
01.05.06,18:11
Dakujem za povzbudenie ;)
anet
02.05.06,06:17
No, osobnu skusenost s tym nemam, nakolko mam vacsie plemena a tento problem sa vyskytuje hlavne u malych plemien. Ale kamaratkin JRT to ma tiez na obidvoch labach. Rozpravala sa o tom s kamaratom-veterinarom a on povedal, ze by to mala dat operovat, vraj to nie je tazky zakrok.
Osobne si vsak myslim, ze kazdy takyto zakrok je tazky.
Viac o luxacii kolena tu: http://www.kchmpp.cz/index2.htm veterinárne okienko.
ajacik
02.05.06,19:12
dakujem. prečítala som si, a mám stále viac ten zlý pocit, že......... ja na to nechcem ani pomyslieť, že by ho museli operovať :mee::mee:
ajacik
13.07.06,18:57
Už to má drobček za sebou.
Dnes ho operovali. Znáša to strašne zle - a my s ním.
Idem si k nemu akurát ľahnúť, snád to pomôže. :mee::mee::mee:
Zita5
13.07.06,19:03
Už to má drobček za sebou.
Dnes ho operovali. Znáša to strašne zle - a my s ním.
Idem si k nemu akurát ľahnúť, snád to pomôže. :mee::mee::mee:


Moje chúďa ....pohlaď ho aj za nás - zlatúšika :mee:
Melnick
13.07.06,19:24
Moje chúďa ....pohlaď ho aj za nás - zlatúšika :mee:

Alenka pozdrav ho aj od ružomberských psíčkariek :) ,s ktorými bol na kávičke.:)
Eulalia
14.07.06,05:06
Alenka, neboj, to je len ten prvý deň po operácii taký blbý, lebo ešte stále pôsobí narkóza. Uvidíš, že dnes už bude čulejší. Má labky obviazané? Môže s nimi aspoň trochu chodiť, aby sa mohol vyvenčiť?
Držím Vám palce a daj vedieť, ako sa Vám darí. :)
ajacik
17.07.06,06:39
Dakujem vám všetkým veľmi pekne. Pozdravila som ho od dobrých ľudí (to ako od vás:)) a hned mu je lepšie.

Je to štvrtý deň po operácii a myslím si, že mu je celkom dobre. Samozrejme v danej situácii.
Celý piatok, sobota, nedeľa som sa mu aj s mojou drahou polovičkou venovali. Žiadna roboty,žiadny výlet, žiadna porada, nič. Iba náš psík :).

Je trošku "ofučaný", lebo má golier okolo krku (on je beťár a chcel si do toho rýpať).

ešte raz dakujem za podporu.

ak má niekto dobrú radu na presílenú ruku, rada privítam. Do pravej ruky už nechytím skoro ani pohár. lebo ho stále nosím - teda už ho nosím v ľavej a pravou iba podopieram.
ajacik
17.07.06,13:10
Eulalia sa pýtala, či to má zaviazané.

Teraz to robia tak, že mu to iba nastriekali niečim streborným (vyzeral ako zabalený v alobale :D). Inak to nemá zaviazané ničím. Má 5 fialových stehov:) a krásne sa mu to hojí. Žiadna zrazenina, iba tenučká chrasta. Človek by ani nepovedal, že je to rozrezané.

Ináč chodí po všetkých štyroch (aj ked doktor povedal, že 6 týždnom ju nebude používať) a ked "beží, tak len po troch. Chodí ako "búracie autíčko", lebo ten golier okolo krku mu značne skresľuje cestu okolo.

Jesť a papať mu chutí od prvého dňa.

Už končím, lebo mám pocit, že píšem román :D