TimeaB
04.12.14,10:35
Kupila som si eshop od jednej reklamnej agentury, ktory je pomalý, niekoľko funkcii nefunguje. Zarucna doba podla zmluvy je 24 mesiacov. Viem ziadat vratenie peňazí aj ked to v zmluve nie je? Eshop bol strasne drahy, jeho kvalita je neprimerana jeho cene.
Chobot
04.12.14,10:13
Žiadať môžeš, otázne je, či ti tie peniaze aj vrátia.

Ak v zmluve nie je možnosť odstúpenia, tak ti asi nič nevrátia.
TimeaB
04.12.14,10:19
Tiez si myslim, ze mi tie peniaze nevrátia, ale nemam na to pravo ani z obchodného hľadiska?
Elina5
04.12.14,10:33
skus poziadat bud o vratenie penazi alebo a napravu chýb
TimeaB
05.12.14,09:38
Naprava chyb by trvala strasne dlho, lebo medzicasom som sa dozvedela, že chyba je v zle vybranom softvéri pre ten eshop a to ho spomalume a aj vypadava. Ak by mi ten pan nechcel vratit peniaze moze mi v tom pomoct SOI?
ivka70
05.12.14,09:45
Zavisi od toho, ako mas urobenu zmluvu.
Ak si zmluvne nepodchytila, ze nechces aby bol pouzity prave ten SW, o ktorom si sa dozvedela, ze spomaluje, tak jeho pouzitie nie je dovodom na vratenie penazi.
Kazdopadne ale mas pravo na opravu chyb, ktore SW vykazuje, ktore boli predmetom objednavky xi zmluvy a ktore nefunguju spravne.
TimeaB
05.12.14,09:54
Ako som mohla nieco take mat podchytene v zmluve? Ved som ani nevedela aky sw idu pouzit a nerozumiem sa do vyrobu eshopov a myslim ze vacsina obyc.ludi sa nerozumie do takych veci. Teraz mam eshop za 2000€ a nie je plne funkčný, je chybny. To predsa nie je v poriadku. Mala by som mat pravo na vratenie sumy co som zaplatila. V pripade komlikacii mam pravo oslovit SOI?
ivka70
05.12.14,09:59
Nemohla si vediet, aky SW pouziju, ale mohla a mala si specifikovat, ake mas poziadavky na SW. A prebrat to len v pripade, ze tvoje poziadavky splnili.
Nemozes ale teraz argumentovat, ze pouzili zly SW, lebo si sa to docitala, ked si si nevyhradila v zluve, aky SW pouziju.

Prestuduj si zmluvu a krok za krokom prever, ci ich dodavka splna to, co ste si dohodli.
(nie to, co si myslis, ze by mala splnat - to malo byt podchytene v zmluve, ptoom to mozes vyzadovat)

Ak je SW chybny, reklamuj, ak tvoju reklamaciu nevybavia a neopravia chyby, potom mozes - zasa podla zmluvnych podmienok - ziadat aj odstupenie od zmluvy.

Poznamka na zaver: zmluvy sa nepisu pre pripad, ked vsetko funguje, zmluvy sa pisu prave pre pripady, kedy nieco nefunguje tak ako si niektora zmluvna strana predstavuje. Alebo inak, zmluvy su na casy, kedy sa z priatelov stavaju superi alebo az nepriatelia.
taiko
05.12.14,10:00
Obavam sa, ze nie je chybou zhotovitela, ked si Ty nevedela aky software ma byt pouzity. Ak prides do obchodu ze chces varnu konvicu a nepovies aku, oni Ti daju aku uznaju za vhodnu a Tebe sa potom nepaci, nemozes argumentovat, ze si chcela inu,
V kazdom pripade by mal byt eshop plne funkcny a bez chyb, aj ked mozno pomalsi.
ivka70
05.12.14,10:04
A oslovit SOI mozes, ale zatial firma neurobila nic, co by malo byt posunute na SOI.