tuscany
04.12.14,10:46
Zamestnanec chce ukončiť pracovný pomer dohodou takmer zo dna na den, s čím v zasade nie je problem. Podklady na ktorých pracoval a dostaval za ne mzdu nam však chce odovzdat len za nemalu odplatu. Bez týchto podkladov bola cela jeho praca zbytocna, lebo ju bude treba spravit odznovu. POdklady spracovaval na svojom pc - taka bola dohoda so zamestnávateľom. Argumentuje autorským zákonom a tým ze na pracu použil svoj pc a softver.

Ako sa dobuducna vyhnut podobnej situácii, co napisat do pracovnej zmluvy?
ivka70
04.12.14,11:46
Ak bol zamestnancom a nemal podpisanu so zamestnavatelom autorsku zmluvu, za pracu na podkladoch dostaval riadnu ,mzdu, su podklady majetkom zamestnavatela, nie zamestnanca.
Otazka je, preco ich robil na svojom PC .... a to svoje PC prenajimal zamestnavatelovi ? Ma na to zmluvu?
tuscany
04.12.14,11:56
Bol na svoj comp zvyknuty, mal tam softver, bola to nova pracovna pozicia, takze sa dohodol ustne, ze bude pouzivat svoj comp, robil cast prace aj z domu, nebol kazdy den v kancli.

no mam obavu aj do buducna, aby sa to nestalo znova s niekym inym, spravit k tomu nejaky odsek v pracovnej zmluve?
pbrezovsky
06.12.14,15:12
vies sem dat text tej pracovnej zmluvy ktoru si s nim mal uzavretu?

dalsi pripad setrenia na nespravnom mieste... teraz sa s nim mozes sudit..

a/ daj si spravit pravnikovi poriadnu zmluvu kde budes mat vyslovene definovane ze vysledok dusevnej prace zamestnanca je majetkom zamestnavatela + pokutu pre zamestnanca
b/ kup pocitac so softwerom pre buduceho zamestnanca
fortunka
06.12.14,15:54
hmm, ale bol plateny za vypracovanie tychto podkladov, cize ak nic nevyrobil nepatrila mu ani za to ani doterajsia mzda. Riadila by som sa striktne pracovnou zmluvou/dohodou. Mal nieco urobit/neurobil/urobil a odovzdal... to ako keby som povedala teraz mojmu zamestanvatelovi, kedze pracujem aj z domu na svojom pc a svojom uctovnom programe, ze nedam mu nic kym miza to nezaplati extra... a tie vystupy budu moje a hotovo ;) Fakt niektori ludia by si zasluzili.... A na strane zamestnavatela by som do buducnosti takuto pracovnu poziciu vobec netolerovala, vyzadovala by som pracu u seba na firme a vsetko dohodla v zmluve a placa by sla az za ODOVZDANU pracu, nie tu co ma on v pocitaci ;) Viem si v tejto dobe predstavit aj vymazanie harddisku "nahodou" zamestnancom pri odchode z prace ;)