xeva
04.12.14,11:00
Kúpili sme /v "kamennom obchode" / varnú kanvicu Sencor SWK 1272 s nastaviteľnou teplotou "v akcii za 39,90 EUR". Pred prvým použitím sme v nej podľa priloženej informácie 3x prevarili čistú vodu. Dodnes sme však ani jeden nápoj, pripravený zaliatim vodou z tejto kanvice, nevypili. Kvôli štipľavej pachuti, ktorá je z nápojov cítiť v ústach. Chcem sa opýtať, či niekto má podobnú skúsenosť a na to, ako je možné ďalej túto situáciu riešiť. Kto na SK posudzuje zdravotnú nezávadnosť takýchto výrobkov. Domnievame sa, že pachuť vzniká kontaktom horúcej vody s plastovým vekom.
Chobot
04.12.14,10:08
Skoro všetky rýchlovarné konvice majú plastové veko a neverím, že by sa voda menila kvôli veku konvice.

Skús konvicu vyčistiť octom (nalej ocot, priveď do varu a potom niekoľko krát opláchni). Problém môže byť aj vo vode - skús kúpiť vodu vo fľaši a tú prevariť.
viktorviktor
04.12.14,12:46
Keď nepomôže čo radí Chobot a domnievaš sa, že to spôsobuje veko, nechaj otvorenú kanvicu a zakry niečim vhodným a porovnaj chuť vody, potom sa informuj na SOI - /Základnou úlohou SOI je kontrola predaja .......... V rámci tejto činnosti sa štátnou kontrolou na vnútornom trhu zisťujú ich rozhodujúce vlastnosti, predovšetkým bezpečnosť a ich kvalita, ktoré vyplývajú zo všeobecne záväzných právnych predpisov alebo z deklarácie výrobcu/.
taiko
04.12.14,13:07
Ja by som nic neskusal a konvicu vratil
xeva
04.12.14,17:15
Vodou to nebude, skúsili sme starú, pachuť nebola. Táto kanvica má veko z takého zvláštneho akoby nejakého "mäkkého" plastu, nie ako je napr. na kanvici od Tefalu.
fortunka
04.12.14,17:19
Nemame takuto skusenost, ked tak ja cistim kanvice kyselinou citronovou, skuste to umyt, aj veko a vsetko a ak bde pachut chodte to vratit. Az ked nepochodite poslite to na SOIku... Aj ked.. ja neverim tomu ze je to z "veka"... ta voda sa pri vareni veka ani nedotkne... pravdepodobne to bude telom kanvice, mozno ju treba inak vyumyvat....
kukučka
04.12.14,17:27
V prvom rade by som ju vrátila a žiadala naspäť moje peniaze.
V druhom kúpila inú a v treťom nahlásila SOI.
Škoda míňať elektrinu, vodu aj čas, už si minula dosť.
Žabinka
04.12.14,17:37
či je kanvica Sencor zdravotne nezávadná, ťažko posúdiť.. ale keď sa dostala do predaja, tak pravdepodobne je.. tiež mám skúsenosť s podobnými kanvicami, obyčajne pochybných značiek.. aj po viac vareniach cítiť chemickú pachuť vo vode.. seriózny obchod by to asi mal vymeniť, vyskúšaj.. veľmi by ma zaujímalo, ako pochodíš.. potom daj vedieť..
vlado 33
04.12.14,18:16
Mal som podobný problém v práci. Dostali sme kanvicu SENCOR, mesiac smrdela za plastmi. Fenoly a iný bordel sa vyparoval, odnes to napäť predajcovi. Kúp overenú značku Bosch, Elektrolux, Philips, atď. Veď nie sú až tak drahé.
kukučka
04.12.14,20:20
Tými sa zaoberáš najmä ty, 0,36 krát X pokusov a furt je nápoj planý, ty by si pil?
Aj SOI-ke podľa teba má poslať kanvicu za 39,90? Prestaň trepať Milanko. Neporadíš, len sa posmievaš.
jelalim
04.12.14,20:56
prevarit s octom alebo kyselinou citronovou, bude dobra.
Ak je v predaji v normalnom obchode, musela prejst roznymi testami, takze normam zdravotnej nezavadnosti vyhovela.
xeva
05.12.14,11:29
Vymenili v obchode. Vraj nie sme prví, ktorí sa na zápach a pachuť sťažujú. Ďakujem všetkým za reakcie.
terezamaria
05.12.14,11:32
no fajn, sencor výrobky asi nebudú nič moc....dobre si spravila :-)))
lujza.j
05.12.14,11:45
Tak uz viem,ze okrem filipsu ani hento...nekupim
Žabinka
05.12.14,11:49
to je super.. dobrá vizitka pre obchod..
Žabinka
05.12.14,11:51
mala som pár výrobkov sencor.. ale už ich nebudem mať.. lebo čo sa týka kvality, trošku pokrivkávala..
terezamaria
05.12.14,12:07
Lui ani ja Philips, žehlička aj robot na milú premilú....:-)))
misoft
05.12.14,12:24
Sencor - je to značka strednej triedy elektroniky. Síce známa, ale nie jedna z najlepších. Lepší priemer. Ale po tej konvici by sa mala premenovať na SerKôň.....:D