Lenka Potočňáková
04.12.14,11:02
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť...
Nášmu klientovi prišla zahraničná došlá faktúra za prenájom prezentačného stánku v čechách...služba sa teda uskutočnila v ČR...Dodávateľ má platné dič CZ, náš klient je platiteľ dph na slovensku......faktúra je vystavená s dph.....ako to mám zaúčtovať?Nemalo by tu platiť samozdanenie ak majú obidvaja platné ič DPH? Ďakujem za radu
Tweety
04.12.14,11:34
Faktúra je vystavená správne. Miesto dodanie je ČR. Samozdanenie nerobíte.
Lenka Potočňáková
04.12.14,11:36
DPH si nemôžem odpočítať vôbec?
Mishok
04.12.14,12:10
Lenka Potočňáková
04.12.14,12:21
Ďakujem pekne :)
Mishok
04.12.14,12:22
nie ďakujem, ale dajte bodík tweety
Lenka Potočňáková
05.12.14,08:59
a v akom pripade sa vystaví faktúra bez dph a použije sa samozdanenie?Mám v tých zahraničných faktúrach dosť veľký šalát..... :/
Dam ale ako sa to robí?som tu nová
Mishok
05.12.14,10:00
pozri §13,§14,§15, §16,§17 a §69 zákona o DPH