prodavacbot
04.12.14,11:45
Nejasné mi je:
1)ak zákazník vracia tovar v zákonnej lehote (cize do 14 dni) - som ako predajca povinný mu okrem ceny tovaru vrátiť aj všetky poštovné náklady?
2)ak zákazník vymieňa tovar v zákonnej lehote (cize do 14 dni) - musim mu tovar vymeniť bezodplatne, cize vymeneny tovar mu musim poslat na vlastné náklady?
3)ak zákazník reklamuje tovar a reklamácia je neopodstatnená (čiže zamietnutá na základe odborného posudku), musím poslať zákazníkovi tovar späť na vlastné náklady?
Daný zákon som si čítal, ale tieto otázky, ktoré som položil, sú mi nejasné, preto by som poprosil o jednoduché a presné odpovede. Ďakujem pekne.
misoft
04.12.14,15:40
K 3) Nie. Hradí si sám. Ty by si hradil, ak by reklamácia bola opodstatnená.
prodavacbot
04.12.14,16:49
Dakujem za odpoved, aj ked len ciastocnu. Vie sa mi niekto prosim niekto vyjadrit aj k mojim prvym dvom otazkam? Vopred vdaka.
fortunka
04.12.14,17:22
1) V pripade, ze vrati celu objednavku a teda zrusi celu kupnu zmluvu. ANO (podla SOI), ale naklady na vratenie si zaplati zakaznik sam. Ak vrati napr. jedno nepasujuce tricko, tak nie.
2) Ano (este dodam, ze mozno by sa to dalo upravit v zmluvnych podmienkach na NIE, ale neviem ci je taka moznost v zakone, musela by som to nastudovat hlbsie... z praxe mne totiz lepsie vychadza tovar vymenit a aspon nieco predat, ako len vratit penaize ako v bode1, cize vzdy sa snazim vplyvat na zakaznika tak aby si nieco vybral za to)
3) Nie
prodavacbot
04.12.14,18:47
Ďakujem pekne za odpoveď. Dosť mi to pomohlo. A ohľadom toho druhého bodu ešte pre výmene tovaru je teda podľa tohto zákona 102/2014 možnosť, že zákazníkovi nemusím bezodplatne vymeniť tovar, čiže poštovné pri výmene hradí len a len zákazník ??
fortunka
05.12.14,06:09
tak si to prečitajte :)