brunod
04.12.14,16:06
Hľadám osoby, ktoré majú skúsenosť s tým, že mu zamestnanec Home Creditu sfalšoval údaje v žiadosti o úver, z toho dôvodu, aby úver bol schválený, ( od množstva schválených úverov sa odvíja aj ich mzda - odmena) aj keď som ja uviedla do žiadosti správne údaje. Lenže tieto žiadosti sa údajne skartujú a mňa podozrievajú že som ich uviedla do omylu, s tým, že som im poskytla nepravdivé údaje o mojom zamestnávateľovi a výške príjmu. Cítim sa podvedená a preto sa pýtam, či nie je niekto kto má podobnú skúsenosť ? Vopred ďakujem!
misoft
04.12.14,15:15
S tým skartovaním žiadostí - to by som pochyboval. Pokiaľ by skartovali, nemali by totiž žiadny doklad o tom, že sa niečo žiadalo. No a potom, ak by nebola žiadosť (s podpisom) - tak žiadateľ by potom mohol napadnúť úver s tým, že on nič. A schválenie na základe žiadosti by museli dokladovať - a ako, keď ju skartovali?
expeeert
04.12.14,16:16
Kto ťa podozrieva? Veď nech ti ukážu to čo si podpísala a uvidíš či je tam to čo si písala alebo nie, či tam niekto niečo dopĺňal, prepisoval, a pod. Inak môžu podozrievať, koľko chcú.
Tiež pochybujem že by niečo, čo je ešte aktuálne skartovali.
brunod
08.12.14,20:54
Veľmi pekne Vám ďakujem za radu, možno mi to pomôže.
brunod
08.12.14,20:55
Veľmi pekne Vám ďakujem za radu !
Jarino6382
08.12.14,21:00
Pozdravujem, robil som pre HC aktívnu kampaň (volanie zákazníkom, presviedčanie ich o tom že sa to naozaj oplatí atď.. ) ono reálne to funguje tak že voláme, keď dá zákazník súhlas že má záujem sa mu povedia info o ochrane osobných údajov a o tom kto ich bude spracovávať, následne zákazník diktuje svoje údaje, samozrejme aj výšku platu a zamestnávateľa... na konci hovoru sú všetky údaje zhrnuté a skontrolované.

Pripomínam že všetky hovory sú nahrávané, pokiaľ takáto žiadosť prejde tzv. preskoringom (zákazík sa dozvie v procese po nadiktovaní údajov a platových pomerov..) je odoslaná ďalšiemu oddeleniu ktoré túto žiadosť rieši (kontroluje sa či odznel súhlas...)

ale pozor... ono sa to kontroluje aj u zamestnávateľa , prípadne soc. poisť. (platí pri poberateľoch dôch. dávky..)

takže ...
jednoznačne pokiaľ sa jednalo o takýto typ predaja čo predpokladám musí existovať nahrávka hovoru , a potom je tu ale ešte jedná vec... ktorú pokladám za veľmi dôležitú..

po tomto všetkom ti domov príde zmluva na podpis, ty si povinná si ju skontrolovať, ak niečo nesedí nesmieš to podpisovať, ak je to podpísané, nie je čo riešiť.. takže keď si odpovieš na túto poslednú vec, nemáš čo riešiť...

Veľa zdaru! ;)
brunod
09.12.14,20:43
Ďakujem za reagovania a rada vysvetlím, ako sa to odohralo: V 2009 roku ma oslovili v Baumax-e a ponúkli mi Baumax kartu na zľavy, čo som prijala. Asi po 2 mesiacoch , pred Vianocami v 2009 mi niekto zavolal a na základe tejto karty ma oslovili a ponúkli mi kartu Prémia z HC, čo mi pred Vianocami prišlo vhod, no upozornila som ich, že som SZČO, načo mi dotyčná pani odpovedala, že to nevadí, aby som si len stiahla ich tlačivo - žiadosť z internetu, vyplnila údaje ( ako szčo aj s potvrdení o príjme a priložila som daňové priznania) a zaslala to faxom, čo som aj urobila. Nespomínam si, že by sa hovor nahrával, ale po nejakom čase mi dotyčná odpovedala, že karta je schválená. Obálka so zmluvou prišla veľmi neskoro, takže som to urgovala, že ak mi nepríde do Vianoc, tak ju chcem zrušiť, ale o pár dní mi doniesol ,, kuriér "na starej rozbitej Lade obálku, s tým nech ju rýchlo podpíšem, lebo nestíha, čo som aj naivne urobila. Keď som obálku doma otvorila, zistila som, že som takouto formou vlastne podpísala zmluvu a to nebolo všetko, údaje o ,, mojom zamestnávateľovi, boli tak vymyslené, že takáto firma, ani ulica neexistuje". Hneď som volala na kontaktné číslo, ale nechápem ako, dovolala som sa do Čiech ( asi Brno ) a dotyčná so mnou hovorila česky. Keď som sa jej sťažovala, že údaje v zmluve sú nepravdivé, povedala, že si z toho nemám robiť ťažkú hlavu, že podstatné je, že je úver schválený. Neuvedomovala som si vážnosť, do čoho som sa dostala, ale najhoršie bolo to, že som sa neskôr, nerátala som s tým, dostala do platobnej neschopnosti, no a na základe toho oslovili neexistujúcu firmu, čo samozrejme obvinili mňa za podvod a za udanie nepravdivých údajov. Od toho času chodím po polícii, moje tvrdenia nemajú žiadnu váhu, nakoľko protistrana je veľmi silná a vplyvná firma a tým aj zákon aj pravda sú na ich strane. Moju žiadosť a potvrdenie, ktoré som dala o príjme s daňovým priznaním nemajú, lebo to vraj skartovali, pre nich je podstatný podpis na zmluve, no a samozrejme nie sú ani žiadne telefonické nahrávky, že som zmluvu namietala a chcela ju zrušiť. Podľa mňa kľúčový dôkaz chýba a to najmä potvrdenie o výške príjmu a daňové priznania.
Jarino6382
09.12.14,21:25
ahoj , na základe toho čo píšeš je to ako vidím dosť komplikovaný prípad, ale musím sa v tomto prípade prikloniť na tvoju stranu a ubezpečiť ťa že veci sú na tvojej strane, jednoznačne totiž ťa nemôžu upodozrievať za udanie nesprávnych údajov pretože firma ktorá ti pôžičku dáva si je povinná údaje skontrolovať, pokiaľ sa jedná o SZČO tak sme to riešili výpisom s obch. registra a pod...

žiaľ v tomto prípade sa ale už neviem presne vyjadriť ako tento prípad bude postupovať, podľa môjho názoru je vymožiteľnosť práva s HC takmer nulová, ak im niečo dlžíš tak to ich serie viac, nemali už asi čo na teba vytiahnúť tak sa ide na to týmto... a čo na to právnik? By možno nebolo zlé keby si nejakého oslovila, myslím že by to bol vyhratý prípad.. :)

Veľa šťastia prajem. :)