Bobal Ladislav
04.12.14,18:01
Dobry vecer
Dna 6.10.2014 sa mi cestou z prace stala dopravna nehoda bol som ako cyklista zrazeny autom.Vodic mi nedal prednost v jazde,nehoda zdokumentovana nakolko to samozrejme bolo riesene dopravnou policiou,zachrankou.
Do dnesneho dna som PN potrva to asi do konca mesiaca,moje zranenia nie su vazne ale nejake su:zlomene rebra 3,4,6.Zlomena lopatka.Od pondelka ma caka rehabilitacia
Pripad bol odstupeny dopravnou policiou na odbor kriminanej policie.Do dnesneho dna som nebol ani predvolany ani vypocuty akurat hned po nehode par otazok kym ma neodniesla sanitka.Policiou mi bol prideleny sudny znalec z oboru traumatologie na vypracovanie posudku bolestneho,spolocenskej ujmy atd.Sudny lekar ma telefonicky kontaktoval viac razy a posudok odoslal na prislusne oddelenie PZ.
Chcem sa opytat,kedy mozem ziadat poistovnu vinnika nehody o nahradu skody?V papieroch policie je udavany ako vinnik nehody vodic auta,ktore ma zrazilo,no sudne pojednavanie zatial neprebehlo.Je treba pockat na ukoncenie pripadu alebo staci ak budem mat ukoncene PN?
V poistovni vinnika nehody Kooperativa mi vydali tlaciva Lekarsky posudok o bolestnom a o stazeni spolocenskeho uplatnenia,kto moze tento posudok vypisat,sudny lekar,obvodny lekar?
Zvyknu poistovne posudok lekara ktory zranenie obodoval a vycislil spochybnovat a neplnit povinnost posudku na nahradu skody?
Za vsetky reakcie vopred dakujem,pekny vecer praje Laco z KE
buchač
04.12.14,17:39
Chcem sa opytat,kedy mozem ziadat poistovnu vinnika nehody o nahradu skody?V papieroch policie je udavany ako vinnik nehody vodic auta,ktore ma zrazilo,no sudne pojednavanie zatial neprebehlo.Je treba pockat na ukoncenie pripadu alebo staci ak budem mat ukoncene PN?
V poistovni vinnika nehody Kooperativa mi vydali tlaciva Lekarsky posudok o bolestnom a o stazeni spolocenskeho uplatnenia,kto moze tento posudok vypisat,sudny lekar,obvodny lekar?
Zvyknu poistovne posudok lekara ktory zranenie obodoval a vycislil spochybnovat a neplnit povinnost posudku na nahradu skody?
1. Minimálne po ukončení PN
2. Obvodný lekár v súbehu s odbornými nálezmi príslušných lekárov.
3. Poisťovne majú svojich (revíznych) lekárov, ktorí posúdia lekárske nálezy a následne rozhodnú.
----------------------------------
Ak nebudeš spokojný s rozhodnutím, môžeš si uplatniť svoje nároky na súde. Ako ale ten rozhodne, to je už iná kapitola.
Peter Bejcek
08.09.15,11:31
//"Zvyknu poistovne posudok lekara ktory zranenie obodoval a vycislil spochybnovat a neplnit povinnost posudku na nahradu skody?"//

Ešte som sa nestretol s obodovaním prípadu, kde by bolo všetko, na čo má poškodený nárok. veľakrát bol rozdiel v stovkách až tísícoch eur. Čo je ale fajn, aj po vyplatení neúplnej čiastky, je možné uplatniť aj dodatočne škodu, ktorá nebola vyplatená a to až do dvoch rokov od ukončenia liečenia a šetrenia udalosti (čo nastalo neskôr)
Chobot
08.09.15,12:25
Nerob si tu reklamu a nenaháňaj klientelu. Na porade sa radí verejne. Výrazy ako "kontaktujte ma" nepatria do príspevkov.