elza.kocikova
04.12.14,19:08
Minulý mesiac som si kúpila registračnú pokladňu. Dala zaregistrovať na daňovom úrade a pouziť chcem až cez tento mesiac. Nespravila som ale mesačnú uzávierku , nevedela som, ešte sa nič nepredalo. Je to problém? Musí sa robiť uzávierka aj v mesiaci, keď sa nič nepredá? Som nováčik....
mondes
04.12.14,18:39
Nie, keď si nič nepredala, nie si povinná robiť uzávierku.
avalik
04.12.14,18:40
Ako nováčik, by si si mala hlavne preštudovať zákon o ERP a zistíš, že pojem "mesačná uzávierka" sa tam nenachádza http://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-289

§ 12
Denná uzávierka, intervalová uzávierka a prehľadová uzávierka

(1) Podnikateľ z údajov v prevádzkovej pamäti vyhotovuje dennú uzávierku; dennú uzávierku podnikateľ vyhotovuje len za dni, v ktorých mal tržbu. Podnikateľ je povinný ihneď na predajnom mieste alebo vyhotoviť dennú uzávierku kedykoľvek raz za deň. Na požiadanie daňového úradu alebo colného úradu je podnikateľ povinný ihneď na predajnom mieste alebo v lehote určenej daňovým úradom alebo colným úradom vytlačiť intervalovú uzávierku alebo prehľadovú uzávierku a poskytnúť ju zamestnancom daňového úradu alebo colného úradu; povinnosť vytlačiť intervalovú uzávierku má podnikateľ do uplynutia lehoty na zánik práva vyrubiť daň alebo rozdiel dane.12)