Sevic
04.12.14,22:18
Dobry den,

chcem sa spytat, som platca DPH, mam v plane doviest auto z Nemecka od platcu DPH je to autobazar

dodavatel by mi mal vystavit fakturu bez dph kedze je to dodanie tovaru v ramci EU
ja si potom tovar samozdanim na slovensku a odvediem DPH na vstupe aj vystupe

viete mi poradit ci musi mat dake specialne nalezitosti faktura? okrem ICO ICDPH oboch stran?

podava sa na slovensku dake tlacivo o prebrati tovaru z EU? dakujem


nikto nic? dodavatel je registrovany podla paragrafu 27a nemeckeho zakona o DPH
Umsatzsteuer-Identifikationsnr. nach § 27a Umsatzsteuergesetz. Fakturu teda vystavuje bez DPH, ale chce sumu dph ako zalohu kym nepreukazem ze auto sa zdanilo na slovensku - ako sa to da preukazat???
mondes
05.12.14,09:31
Viem len toľko, že faktúra musí obsahovať formulku o prenesení DP na kupujúceho.
Žabinka
05.12.14,09:44
Sevic
07.12.14,14:48
to je sice krasne ale podla slovenskych paragrafov asi nezistim akym sposobom to vykaze nemecky dodavatel... a mna zaujimalo ako zistim na fakture napr alebo podla dacoho ci to bude v sulade s clankom 138 smernice Rady 2006/112/ES.... samozrejme financnu spravu som pozeral, ako aj zakon o dph a nalezitosti odpocitania dane pri intrakomunitarnom dodani
Žabinka
07.12.14,17:00
nemecký obchodník má uviesť na faktúre odkaz na paragraf, pod ktorým predaj uskutočnil.. pretože tých možností môže byť viac.. najčastejšie možnosti sú intrakomunitárne dodanie, ale aj osobitná úprava uplatňovania dane - marge - obdoba nášho §66 ZoDPH, alebo oslobodené dodanie.. v prvom linku je všetko, a na počudovanie aj jasne a zrozumiteľne napísané.. postupuješ podľa odvolávky uvedenej na nemeckej faktúre..
dasasopi
30.07.20,08:32
zdravím, ja mám na faktúre §25a a tiež si neviem rady kam s tým v dph a kv (či to čl 138 smernice, či čl. 313 smernice alebo čl. 136 smernice rady 2006/112/ES
ericek32
07.04.21,08:20
Taký istý problém mám, prosím vás? Ako ste to zistili? Podľa ktorej smernice to uplatniť? Na mojej faktúre to dodávateľ z ČR neuvádza. Mám od neho vyžadovať novú faktúru? Resp.je povinný to na nej uviesť?